Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
FranceAgriMer podwyższa zapasy pszenicy we Francji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Francuska firma FranceAgriMer w ostatnią środę skorygowała w górę szacunki zapasów...

Francuska firma FranceAgriMer w ostatnią środę skorygowała w górę szacunki zapasów pszenicy miękkiej we Francji na koniec sezonu 2013/2014 do 2,85 mln ton z wcześniejszych 2,68 mln ton prognozowanych w poprzednim raporcie – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zmiana ta ukazuje negatywną korektę przewidywanej wielkości eksportu pszenicy do innych krajów Unii Europejskiej – z wcześniejszych 7030 tys. ton do 6795 tys. ton.
 
Niemniej jednak bez zmian pozostawiono szacunki dotyczące eksportu pszenicy miękkiej z UE do krajów spoza ugrupowania (tzw. trzecich) – w wysokości 11,5 mln ton. Tego nie spodziewali się handlowcy, którzy w związku zaostrzeniem wymogów jakościowych w przetargach na dostawy do Egiptu oczekiwali raczej zmniejszenia szacunków wysyłki tego zboża poza Unię.
 
FranceAgriMer obniżyło również przewidywaną wysokość zapasów końcowych kukurydzy we Francji z 2,8 mln ton w stosunku do 2,9 mln ton w poprzednim miesiącu. Nadal jest to jednak wyższy poziom zapasów w odniesieniu do stanu początkowego wynoszącego 2,417 mln ton.
 
Minimalnie zmniejszono również prognozę zbiorów w 2013 roku do 14,6 mln ton z wcześniejszych 14,8 mln ton. Szacowany eksport francuskiej kukurydzy do krajów UE został także w niewielkim stopniu obniżony – z poprzednich 4,815 mln ton do 4,79 mln ton. Bez zmian pozostała z kolei prognoza importu – 450 tys. ton.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl