| Autor: redakcja1

FranceAgriMer podwyższa zapasy pszenicy we Francji

Francuska firma FranceAgriMer w ostatnią środę skorygowała w górę szacunki zapasów pszenicy miękkiej we Francji na koniec sezonu 2013/2014 do 2,85 mln ton z wcześniejszych 2,68 mln ton prognozowanych w poprzednim raporcie – informuje FAMMU/FAPA.

FranceAgriMer podwyższa zapasy pszenicy we Francji
Zmiana ta ukazuje negatywną korektę przewidywanej wielkości eksportu pszenicy do innych krajów Unii Europejskiej – z wcześniejszych 7030 tys. ton do 6795 tys. ton.
 
Niemniej jednak bez zmian pozostawiono szacunki dotyczące eksportu pszenicy miękkiej z UE do krajów spoza ugrupowania (tzw. trzecich) – w wysokości 11,5 mln ton. Tego nie spodziewali się handlowcy, którzy w związku zaostrzeniem wymogów jakościowych w przetargach na dostawy do Egiptu oczekiwali raczej zmniejszenia szacunków wysyłki tego zboża poza Unię.
 
FranceAgriMer obniżyło również przewidywaną wysokość zapasów końcowych kukurydzy we Francji z 2,8 mln ton w stosunku do 2,9 mln ton w poprzednim miesiącu. Nadal jest to jednak wyższy poziom zapasów w odniesieniu do stanu początkowego wynoszącego 2,417 mln ton.
 
Minimalnie zmniejszono również prognozę zbiorów w 2013 roku do 14,6 mln ton z wcześniejszych 14,8 mln ton. Szacowany eksport francuskiej kukurydzy do krajów UE został także w niewielkim stopniu obniżony – z poprzednich 4,815 mln ton do 4,79 mln ton. Bez zmian pozostała z kolei prognoza importu – 450 tys. ton.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!