Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
GASC rozważa zaostrzenie wymogów jakościowych dla pszenicy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Egipski importer rządowy GASC rozważa zaostrzenie wymogów jakościowych odnośnie zawartości...

Egipski importer rządowy GASC rozważa zaostrzenie wymogów jakościowych odnośnie zawartości protein w importowanym ziarnie – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Do tej pory nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w tej kwestii. Wiceprzewodniczący GASC Mamdouh Abdel Fattah w wypowiedzi cytowanej przez lokalną prasę poinformował o planach podniesienia parametrów jakościowych dla pszenicy z importu dotyczących zawartości białka z wcześniejszych 12% do 12,5%.

 

Jak wynika z obecnie obowiązujących wymogów ziarno pochodzące od dostawców z basenu Morza Czarnego - Rosja, Ukraina i Rumunia musi charakteryzować się minimalną zawartością białka wynosząca 12%, z kolei dla pszenicy francuskiej jest to 11,5%.

 

Zdaniem analityków, jeśli GASC dokona zmian w specyfikacji, to będzie to niesprzyjające dla dostawców z Francji, Niemiec i USA. Umocni się za to pozycja konkurencyjna dostawców z rejonu Morza Czarnego.

 

W opinii FAMMU/FAPA, jakość unijnej pszenicy z tegorocznych zbiorów jest lepsza niż przed rokiem, ale nie wszystkie parametry są na wysokim poziomie. W przypadku zawartości białka w ziarnie to nie ma rewelacji. Odnosi się to zarówno do pszenicy francuskiej, jak i niemieckiej. Najprawdopodobniej jest to pośredni wynik suszy, która nie wpłynęła wprawdzie na wysokość zbiorów, ale mogła spowodować spadek zawartości protein w ziarnie. Francuska pszenica z tegorocznych zbiorów oferowana na wywóz ma przeważnie zawartość białka wynosząca 11,5%, a niemiecka – 12%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognozy cen pszenicy i żyta w marcu i czerwcu 2018 r.
 • Prognozy cen pszenicy i żyta w marcu i czerwcu 2018 r.

  Dobre zbiory zbóż na półkuli północnej w 2017 r. skutkowały spadkiem globalnych cen zbóż w okresie żniw. Pomimo spadku były one jednak większe niż przed rokiem.
 • Unijny rynek zbóż w sezonie 2018/2019
 • Unijny rynek zbóż w sezonie 2018/2019

  Zdaniem KE zbiory wszystkich zbóż będą niższe niż w tym sezonie (też poniżej średniej) i wyniosą 304 mln ton (-0,8% rok do roku).
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski
 • Niewielki eksport pszenicy z Polski

  W 2017 roku eksport pszenicy z Polski był wyraźnie mniejszy niż rok wcześniej i wyniósł 2,8 mln t. Większość sprzedaży trafiła do Niemiec, krajów afrykańskich i na Półwysep Arabski.
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku
 • Niskie, ale stabilne ceny zbóż w 2017 roku

  2017 rok był już trzecim z rzędu charakteryzującym się relatywnie niskimi, choć wyższymi niż rok wcześniej, cenami skupu zbóż. Jest to w dużym stopniu związane z dużą podażą ziarna na...
 • Postęp w uprawie pszenicy
 • Postęp w uprawie pszenicy

  W naszym regionie pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. W Polsce areał jej uprawy stanowi 25% powierzchni przeznaczanej pod zasiewy zbóż i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl