Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
GASC rozważa zaostrzenie wymogów jakościowych dla pszenicy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Egipski importer rządowy GASC rozważa zaostrzenie wymogów jakościowych odnośnie zawartości...

Egipski importer rządowy GASC rozważa zaostrzenie wymogów jakościowych odnośnie zawartości protein w importowanym ziarnie – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Do tej pory nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji w tej kwestii. Wiceprzewodniczący GASC Mamdouh Abdel Fattah w wypowiedzi cytowanej przez lokalną prasę poinformował o planach podniesienia parametrów jakościowych dla pszenicy z importu dotyczących zawartości białka z wcześniejszych 12% do 12,5%.

 

Jak wynika z obecnie obowiązujących wymogów ziarno pochodzące od dostawców z basenu Morza Czarnego - Rosja, Ukraina i Rumunia musi charakteryzować się minimalną zawartością białka wynosząca 12%, z kolei dla pszenicy francuskiej jest to 11,5%.

 

Zdaniem analityków, jeśli GASC dokona zmian w specyfikacji, to będzie to niesprzyjające dla dostawców z Francji, Niemiec i USA. Umocni się za to pozycja konkurencyjna dostawców z rejonu Morza Czarnego.

 

W opinii FAMMU/FAPA, jakość unijnej pszenicy z tegorocznych zbiorów jest lepsza niż przed rokiem, ale nie wszystkie parametry są na wysokim poziomie. W przypadku zawartości białka w ziarnie to nie ma rewelacji. Odnosi się to zarówno do pszenicy francuskiej, jak i niemieckiej. Najprawdopodobniej jest to pośredni wynik suszy, która nie wpłynęła wprawdzie na wysokość zbiorów, ale mogła spowodować spadek zawartości protein w ziarnie. Francuska pszenica z tegorocznych zbiorów oferowana na wywóz ma przeważnie zawartość białka wynosząca 11,5%, a niemiecka – 12%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • Wstępna ocena przezimowania zbóż ozimych oraz rzepaku i rzepiku
 • Wstępna ocena przezimowania zbóż ozimych oraz rzepaku i rzepiku

  Z badań wynika, że uprawy ozime w całym kraju przezimowały lepiej niż w roku poprzednim, zaobserwowano mniej roślin martwych i wątpliwych. Na plantacjach zasianych po optymalnych terminach...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl