| Autor: redakcja1

Gorsze prognozy dla ryżu odpowiadają w listopadzie za minimalne cięcie globalnej produkcji zbóż

Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) prognozuje, że światowa produkcja zbóż sięgnie w tym sezonie 2,746 mld ton i będzie o 1,9% niższa niż sezon wcześniej. Listopadowa prognoza zakłada jednocześnie wyższy niż w październiku poziom konsumpcji zbóż - oceniany na 2,777 mld ton.

Gorsze prognozy dla ryżu odpowiadają w listopadzie za minimalne cięcie globalnej produkcji zbóż

Globalne zużycie zbóż obniży się o 1% (r/r), ale przewyższy oczekiwaną produkcję.

W prognozie z 9-go listopada 2022 Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) obniżył o symboliczne 0,6 mln ton (-9 mln ton w październiku) oczekiwane światowe zbiory zbóż (z ryżem) w sezonie 2022/23.

Minimalnie gorsze w tym miesiącu prognozy produkcji zbóż (razem) konsekwencją niższych niż w październiku oczekiwań w stosunku do produkcji ryżu (-1,4 mln ton do 503,7 mln ton), przy wyższych oczekiwaniach w stosunku do światowej produkcji pszenicy.

USDA obniżył prognozy globalnych zapasów (o 2,5 mln ton w stosunku do października) do 763,38 mln ton na koniec 2022/23. Aktualna prognoza oznacza, że światowe zapasy zbóż spadną na koniec tego sezonu o 30,8 mln ton (-3,9% - r/r), ale blisko połowa z nich zlokalizowana będzie w Chinach.

 


Tagi:
źródło: