| Autor:

Hiszpania - Niższe zbiory kukurydzy

W związku ze spadkiem cen kukurydzy w zeszłym roku i tym samym zniechęcenie rolników do jej uprawy, Hiszpania jest zmuszona do importu kukurydzy.


Ministerstwo Rolnictwa w Hiszpanii przedstawiło zdecydowanie niższą prognozę dotyczącą tegorocznych plonów kukurydzy, bo do 3,18 milionów ton. W porównaniu do zeszłego sezonu będzie mniej o 8,2 procent. Zmniejszona produkcja jest rezultatem zmniejszenia obszaru upraw. Ponadto w bardzo skuteczny sposób zniechęciły część rolników do uprawy kukurydzy jej niskie ceny. Niemniej jednak w następnym sezonie sytuacja ta może ulec zmianie.

 

Tym bardziej, że w ostatnich czasach wzrost cen pszenicy sprawiły, że to właśnie kukurydza stała się zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla branży zajmującej się produkcją paszy. W związku z tym można zauważyć nasilony import tego surowca wraz z początkiem sierpnia tego roku. Według danych szacunkowych obliczono, że Hiszpania zostanie przymuszona do importu tego gatunku w ilości około 10 milionów ton.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!