| Autor: mikolaj

IGC: Globalne zbiory pszenicy na wysokim poziomie

Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) podniosła o 11 mln ton do 713 mln ton (rekord) swoje szacunki światowej produkcji pszenicy, powołując się na większe niż oczekiwane zbiory w Rosji, Unii Europejskiej i Chinach.

IGC: Globalne zbiory pszenicy na wysokim poziomie
IGC zwraca uwagę na ponadprzeciętny udział w tym roku pszenicy o parametrach paszowych, co w połączeniu z obawami o sytuację na Ukrainie powinno zmniejszyć presję spadkową na rynku ziarna konsumpcyjnego mimo rekordowych tegorocznych zbiorów. IGC podkreśliła zwiększoną konkurencję na rynku pasz w wyniku niskiej jakości pszenicy w wielu krajach produkujących, takich jak Francja.

Prognoza produkcji kukurydzy (świat) została podniesiona o 4 mln ton do 973 mln ton (USDA 985 mln ton). Zdaniem IGC zapasy kukurydzy na koniec sezonu 2014/15 będą najwyższe od 27 lat i powinny wynieść 190 mln ton. Będzie to o 17 mln ton więcej niż sezon wcześniej.

Oczywiście najnowsze prognozy nie wróżą dobrze cenom kukurydzy w najbliższych miesiącach.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!