| Autor: redakcja1

KE wydała licencje na eksport 1,055 mln ton pszenicy miękkiej

W ubiegłym tygodniu KE wydała licencje na 1,055 mln ton pszenicy miękkiej, co jest drugim z kolei wynikiem pod kątem wysokości tygodniowego eksportu w tym sezonie.

KE wydała licencje na eksport 1,055 mln ton pszenicy miękkiej

Eksport zbóż z UE

Jak wskazuje FAMMU/FAPA, do tej pory wysyłka pszenicy miękkiej z UE osiągnęła już 21,2 mln ton, a więc o 13% mniej w stosunku do omawianego okresu sezon wcześniej.

Ponadto KE zezwoliła na wywóz 394 tys. ton jęczmienia. W sumie od początku sezonu unijny eksport tego gatunku osiągnął już 7,9 mln ton, czyli o 19% więcej w odniesieniu do porównywalnego okresu poprzedniego sezonu. Poza tym zezwolono na wysyłkę 17 tys. ton mąki pszennej w ekwiwalencie ziarna, 30 tys. ton durum, 35 tys. ton kukurydzy oraz 1 tys. ton żyta.

Import zbóż do UE

W ostatnim tygodniu marca br. KE wydała licencje na import 161 tys. ton kukurydzy. Dotychczasowy przywóz kukurydzy do UE osiągnął w tym sezonie 10,3 mln ton, czyli o 49% więcej w porównaniu z tym samym czasem sezon wcześniej. Ponadto wydano licencje na import następujących ilości zbóż: 10 tys. ton pszenicy miękkiej, 1 tys. ton mąki pszennej w ekwiwalencie ziarna oraz 3 tys. ton pszenicy twardej.Tagi:
źródło: