| Autor: redakcja1

Mniejsze zasiewy amerykańskiej pszenicy ozimej

Powierzchnia upraw ozimej pszenicy w USA została oceniona na 40,452 mln akrów, a więc o 5% mniej w odniesieniu do ubiegłorocznego areału – podało USDA. Jednocześnie oszacowanie to było o 5% poniżej uśrednionych oczekiwań handlowców w wysokości 42,7 mln akrów – podaje FAMMU/FAPA.

Mniejsze zasiewy amerykańskiej pszenicy ozimej

Zasiewy pszenicy w USA

Areał przeznaczony pod HRW oszacowano na 29,5 mln ha, czyli o 3% mniej niż przed rokiem i o 5% poniżej prognoz handlowców wynoszących przeciętnie 32,2 mln akrów. Zmniejszenie powierzchni tej klasy pszenicy odnotowano przy tym w następujących stanach: Kolorado, Kansas, Montana, Północna Dakota, Oklahoma i Teksas. Wyższy areał HRW odnotowano z kolei w Nebrasce i Południowej Dakocie.
 
Obszar upraw pszenicy SRW oszacowano na około 7,5 mln akrów, tj. o 12% mniej niż w ubiegłym roku i o 7% poniżej uśrednionych oczekiwań handlowców w wysokości 8,1 mln akrów. W większości stanów uprawiających tę klasę pszenicy spodziewane jest zmniejszenie się powierzchni uprawnej, a największe w Illinois i Missouri – o 26% poniżej zeszłorocznych zasiewów.
 
Areał upraw tzw. pszenicy białej (White Wheat) został oceniony na 3,48 mln akrów, a zatem to o 2% więcej niż przed rokiem i minimalnie poniżej średnich przewidywań handlowców wynoszących 3,5 mln akrów. Zwyżka zasiewów spodziewana jest natomiast w odniesieniu do durum w stanach Arizona i Kalifornia – o 44% w porównaniu do areału z 2014 roku w wysokości 155 tys. akrów.Tagi:
źródło: