| Autor: redakcja1

USA: Deszcze korzystnie wpłynęły na oziminy

Sztormowa aura odnotowana w ubiegłym tygodniu przyniosła długo oczekiwane opady deszczu dla obszarów zlokalizowanych w południowej części amerykańskiego pasa pszenicy, co sprzyjająco wpłynęło na uprawy ozimin, przyczyniając się do lepszego kiełkowania - podaje FAMMU/FAPA.

USA: Deszcze korzystnie wpłynęły na oziminy

Sztormy ominęły jednak niektóre rejony upraw, w tym wschodnią część Kansas i północną część Oklahomy. Na tych obszarach nadal brakuje deszczu.
 
Zaawansowanie zasiewów pszenicy ozimej w całym kraju do 25 października br. wyniosło 83% w odniesieniu do 85% średnio w okresie ostatnich pięciu lat. Niektórzy farmerzy czekają na opady aby dokończyć jesienne prace polowe.
 
Ostatnie deszcze nie spowodują większych opóźnień w żniwach kukurydzy i soi, które są na ukończeniu. Do dnia 25 października br. zebrano kukurydzę z 75% areału upraw w stosunku do 59% w poprzednim tygodniu i 68% przeciętnie w czasie ostatnich pięciu lat.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!