Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Postępy siewów zbóż jarych w Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa, zasiewy zbóż jarych przebiegają w Rosji wcześniej...

Jak wynika z danych Ministerstwa Rolnictwa, zasiewy zbóż jarych przebiegają w Rosji wcześniej niż w minionym roku – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rosja planuje obsiać zbożami powierzchnię 31,8 mln ha. Do dnia 4 kwietnia 2014 roku zdołano dokonać siewów na obszarze 1,2 mln ha, co odpowiada 3,6% całego areału. Było to o 698,3 tys. ha więcej w odniesieniu do analogicznego czasu ubiegłego roku.
 
Zdaniem SovEcon, zasiewy zbóż ozimych w południowych rejonach kraju mogły w niewielkim stopniu ucierpieć z powodu niekorzystnej aury. Stan upraw jest jednak lepszy niż wynosi średnia wieloletnia.
 
W tym sezonie Rosja oczekuje utrzymania się na jednej z kluczowych pozycji w globalnej wysyłce pszenicy. Niewykluczone, że kraj zajmie piątą pozycję w światowym rankingu eksporterów tego gatunku. W okresie od 1 lipca zeszłego roku do 2 kwietnia tego roku rosyjskie dostawy zbóż osiągnął 20,8 mln ton, a zatem to o 47% więcej w odniesieniu do wyniku z analogicznego okresu poprzedniego sezonu handlowego.
 
Największy udział w rosyjskiej sprzedaży zagranicznej przypadał pszenicy. W omawianym czasie jej wywóz z Rosji osiągnął 15,4 mln ton. Drugie miejsce przypadło kukurydzy, której wyeksportowano 3,1 mln ton.
 
Wyniki rosyjskiego eksportu zbożowego w marcu 2014 roku nadal były dobre, pomimo niestabilnej sytuacji w rejonie Morza Czarnego. W zeszłym miesiącu Rosja wysłała 2 mln ton ziarna, w tym 1,3 mln ton pszenicy, 593 tys. ton kukurydzy oraz 102 tys. ton jęczmienia – podało Ministerstwo Rolnictwa, które prognozuje rosyjski eksport zbóż w całym sezonie 2013/2014 na 22 mln ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa
 • Wzrost cen środków produkcji dla rolnictwa

  W styczniu 2018 r. pod wpływem zwiększonego zapotrzebowania na podstawowe środki produkcji oraz rosnących cen surowców energetycznych w handlu globalnym, ceny na krajowym rynku wyraźnie wzrosły.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy
 • Uprawa nowych zarejestrowanych odmian kukurydzy

  W Polsce kukurydzę uprawia się na powierzchni 1,2 mln hektarów z czego około 600 ha to uprawa na ziarno. Do obsiania takiego areału rolnicy maja do wyboru bardzo liczne odmiany z rejestrów...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl