Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rosja: Bardzo wysokie zbiory zbóż w rejonie Krasnodaru

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W największym rosyjskim rejonie upraw zbóż, tj. w Krasnodarze żniwa są na ukończeniu. Do...

W największym rosyjskim rejonie upraw zbóż, tj. w Krasnodarze żniwa są na ukończeniu. Do tej pory zebrano 9,8 mln ton ziarna w wadze przed suszeniem i czyszczeniem – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym są to zbiory o 650 tys. ton większe w odniesieniu do wyników z minionego sezonu. W tym sezonie plonowanie jest bardzo dobre. Plony sięgają 5,84 ton z hektara, a zatem to o 0,3 t/ha więcej niż w 2014 roku. Większość zebranego ziarna z tego obszaru stanowiła pszenica – 8,7 mln ton, a jej plony wyniosły 5,92 ton z hektara.

 

Bliskie ukończenia są również żniwa w rejonie Stawropolu. Dotychczas z tego areału zebrano 7,7 mln ton ziarna zbóż co stanowi 88% całości. Plonowanie jest jednak gorsze niż w rejonie Krasnodaru i wynosi przeciętnie 3,93 ton/ha.

 

Mocno zaawansowane są także zbiory zbóż w rejonie Rostowa. Jest to trzeci pod kątem obszaru upraw pszenicy na terytorium Rosji. Do tej pory zebrano 7 mln ton ziarna z 70% powierzchni upraw, a średnie plony wyniosły 3,08 ton z hektara. Szacunki tegorocznych zbiorów zbóż w Rosji są optymistyczne i sięgają nawet 100 mln ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Dzikie zwierzęta na polach
 • Dzikie zwierzęta na polach

  Według najnowszych szacunków w najbliższym dziesięcioleciu powierzchnia terenów zurbanizowanych na całym świecie zwiększy się o około 30%. Już dziś w wielu miejscach przestrzeń staje się...
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy
 • Rolnictwo dawniej i dziś – historia, problemy, perspektywy

  Właściwa historia rolnictwa rozpoczyna się około 12 tysięcy lat temu. Od tego momentu wędrowne dotychczas plemiona ludzkie, niezależnie w kilku miejscach na naszej planecie (Egipcie, Mezopotamii,...
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania
 • Nie będzie zmiany współczynnika zazieleniania

  Do obszarów proekologicznych (EFA) w ramach zazielenienia rolnicy mogą zaliczyć liczne elementy, o ile spełniają one warunki uznawania ich za obszary EFA, w tym międzyplony lub pokrywę zieloną w...
 • Produkcja krajowa zbóż
 • Produkcja krajowa zbóż

  W Polsce zbiory zbóż w minionym roku zostały oszacowane na 31,9 mln ton, czyli na poziomie wyższym o 7% niż w 2016 r. i o 9% od przeciętnej z lat 2012–2016.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl