| Autor: redakcja1

Rosja: Bardzo wysokie zbiory zbóż w rejonie Krasnodaru

W największym rosyjskim rejonie upraw zbóż, tj. w Krasnodarze żniwa są na ukończeniu. Do tej pory zebrano 9,8 mln ton ziarna w wadze przed suszeniem i czyszczeniem – podaje FAMMU/FAPA.

Rosja: Bardzo wysokie zbiory zbóż w rejonie Krasnodaru

W związku z tym są to zbiory o 650 tys. ton większe w odniesieniu do wyników z minionego sezonu. W tym sezonie plonowanie jest bardzo dobre. Plony sięgają 5,84 ton z hektara, a zatem to o 0,3 t/ha więcej niż w 2014 roku. Większość zebranego ziarna z tego obszaru stanowiła pszenica – 8,7 mln ton, a jej plony wyniosły 5,92 ton z hektara.

 

Bliskie ukończenia są również żniwa w rejonie Stawropolu. Dotychczas z tego areału zebrano 7,7 mln ton ziarna zbóż co stanowi 88% całości. Plonowanie jest jednak gorsze niż w rejonie Krasnodaru i wynosi przeciętnie 3,93 ton/ha.

 

Mocno zaawansowane są także zbiory zbóż w rejonie Rostowa. Jest to trzeci pod kątem obszaru upraw pszenicy na terytorium Rosji. Do tej pory zebrano 7 mln ton ziarna z 70% powierzchni upraw, a średnie plony wyniosły 3,08 ton z hektara. Szacunki tegorocznych zbiorów zbóż w Rosji są optymistyczne i sięgają nawet 100 mln ton.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!