Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Młynarze na Ukrainie chcą czasowego wstrzymania eksportu pszenicy

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W połowie sierpnia 2014 roku Ukraińskiej Stowarzyszenie Młynarzy w liście otwartym...

W połowie sierpnia 2014 roku Ukraińskiej Stowarzyszenie Młynarzy w liście otwartym adresowanym do prezydenta tego kraju postulowali o okresowy zakaz eksportu pszenicy konsumpcyjnej do czasu zaakceptowania bilansu zbóż – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zbiory pszenicy na Ukrainie

Według listu, pomimo drugich w historii pod względem wielkości zbiorów pszenicy na Ukrainie, zapasy dobrej jakości ziarna, które jest przeznaczone do produkcji mąki sięgają tylko 3,3-4,5 mln ton, przy krajowym zużyciu ocenianym na blisko 5 mln ton. W związku z tym Stowarzyszenie proponuje audyt aktualnych zapasów zbóż, za sprawą którego można będzie oszacować dostępną ilości pszenicy przeznaczonej na mąkę.
 
Zdaniem Stowarzyszenia, Ministerstwo Polityki Rolnej powinno wystosować memorandum do eksporterów o wprowadzeniu czasowego embarga na wysyłkę pszenicy dobrej jakości, a także określić bilans zbóż. Poza tym Inspekcja Rolna powinna określić wskaźniki jakości pszenicy skierowanej na eksport nie tylko według standardów międzynarodowych, ale też względem parametrów DSTU, aby określić zawartość glutenu oraz jakość.
 
Zgodnie z zapewnieniami Stowarzyszenia, jeśli rząd jak najszybciej nie uwzględni tych postulatów to w ciągu 2-3 miesięcy Ukraina może znaleźć się w sytuacji, jaka miała miejsce w drugiej połowie sezonu 2003/2004, kiedy to trzeba było sprowadzić pszenicę konsumpcyjną po wysokich cenach.

Postulat ukraińskich młynarzy zelektryzował europejski rynek zbóż jednakże zdaniem rządu, póki co nie ma potrzeby limitowania wywozu zbóż.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl