| Autor: redakcja1

Matif: Lekkie odreagowanie wcześniejszych spadków (4.07.2014)

Czwartek był ostatnim w tym tygodniu dniem notowań na CBoT (4-lipca obchodzony jest w USA Dzień Niepodległości).

Matif: Lekkie odreagowanie wcześniejszych spadków (4.07.2014)
Stąd też część inwestorów postanowiła zrealizować zyski z krótkich pozycji  w pszenicy przed długim weekendem, co przełożyło się na korekcyjny wzrost notowań lipcowej serii (+1,1%). Pszenicy w Chicago pomogły wczorajsze bardzo dobre dane tygodniowe o sprzedaży eksportowej (sporo powyżej oczekiwań). Mimo czwartkowego odbicia pszenica (lipiec-14) potaniała w tym tygodniu o blisko 3%.
 
Przypominam, że inwestorzy spekulacyjni od kilku tygodni na CBoT zwiększają swoją pozycję krótką (netto) w pszenicy, czyli grają na spadki cen, podczas gdy w kukurydzy i soi gwałtownie malała (w wyniku sprzedaży kontraktów) przewaga długich pozycji.

Kukurydza amerykańska traciła wczoraj czwartą sesję z rzędu, seria najbliższa potaniała 0,3% a od początku tygodnia aż o blisko 6%. Tygodniowe umowy eksportowe na amerykańską kukurydzę były zgodne z oczekiwaniami rynku.

Na Matif widoczne było w czwartek lekkie odreagowanie wcześniejszych spadków. Kukurydza (seria najbliższa) odbiła w górę o 1,5 euro, a pszenica (listopad-14) zamknęła kolejną już sesję bez zmian. Jednak od początku tygodnia kukurydza i pszenica potaniały o 1,25 i 3,5 eur/t.

Czytaj więcej o cenach zbóż

Notowania z czwartku 3-07-2014

Giełda MATIF w Paryżu:

Pszenica listopad 14 (nowe zbiory) – zamknęła czwartek bez zmian i wyceniana była na koniec dnia na 184,25 euro/t. Jest to najniższe zamknięcie tej serii od 5-lutego 2014. Już tylko nieco ponad 2 euro brakuje do minimum serii najbliższej z połowy sierpnia 2013. Od początku tygodnia kontrakt ten stracił na wartości 3,5 euro/t (-1,9%).

 
Max.:15 -go kwietnia seria najbliższa zamknęła się ceną 221,25 euro/t - najwyżej od stycznia 2013 roku a dla serii najbliższej najwyżej od maja 2013.

Min.: 29-go stycznia seria listopadowa ustanowiła 4-miesięczne minimum na poziomie 181,75 euro/t (cena zamknięcia). Ubiegłoroczne minima serii najbliższej przypadają na poziomie 182,0 euro/t (14-go sierpnia).

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!