| Autor: redakcja1

Wysokie zbiory zbóż

Zbiory zbóż podstawowych z mieszankami zbożowymi w 2020 r. mogą ukształtować się w granicy 27,9 mln ton, a więc o 11% większej niż przed rokiem.

Wysokie zbiory zbóż
Decydujący wpływ na ostateczny wolumen i jakość zbiorów zbóż będzie miał jednak przebieg warunków atmosferycznych w dalszym okresie żniw. W ostatnim tygodniu lipca br. korzystne warunki pogodowe spowodowały przyspieszenie prac żniwnych.
 
Podmioty skupujące zboża na terenie całego kraju są przygotowane do odbioru ziarna od rolników, ale dostawy są na razie nieznaczne. W większości województw, małopolskim, opolskim, śląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim oraz podlaskim ziarno jest zazwyczaj suche i dobrej jakości. W województwie mazowieckim oraz lubelskim jakość ziarna jest zróżnicowana od średniej do dobrej. W województwie warmińsko-mazurskim dostarczone do skupu ziarno pszenicy, szczególnie ze słabszych gleb, odznacza się obniżoną gęstością.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!