| Autor: redakcja11

Zbiory kukurydzy mogą być rekordowe

Obecnie trwają żniwa kukurydzy u wielu głównych eksporterów tego zboża na świecie. Jak wynika ze wstępnych ocen, tegoroczne zbiory mogą okazać się rekordowe.

Zbiory kukurydzy mogą być rekordowe

Mimo, że w ostatnim swoim raporcie z 30.09.16 r. Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) nieznacznie bo o 0,3% obniżyła prognozy globalnej produkcji kukurydzy w porównaniu do prognozy z sierpnia i aktualnie ocenia ją na 1026,5 mln t, to i tak może być ona o blisko 6% większa niż w poprzednim sezonie.

 

Bank BGŻ BNP Paribas zwraca uwagę, że w sezonie 2016/2017 po raz pierwszy w historii całkowite zużycie kukurydzy na świecie przekroczy 1 bln t i wyniesie 1019 mln t., co tym samym będzie oznaczało 6% wzrost w relacji rocznej. AMIS informuje, że zużycie tego zboża w trwającym sezonie zwyżkuje nawet szybciej niż wcześniej przewidywano, w szczególności ze względu na znaczny wzrost zużycia paszowego w Indiach. 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!