| Autor:

Ameryka Południowa – Większy eksport żywca wołowego

W okresie od stycznia do października tego roku eksport bydła z krajów południowoamerykańskich wzrósł o 18 procent, czyli do 858 499 sztuk.

 

Wzrost ten jest przede wszystkim dzięki większemu importowi z Brazylii, bo o 31 procent. Co więcej, otóż w tym czasie, czyli w ciągu pierwszych 10 miesięcy Brazylijczycy wyeksportowali 552 554 sztuki bydła, z których to 92 procent dostarczono Wenezueli. No cóż, w ostatnich latach ze względu na niższą podaż żywca wołowego na rynku wewnętrznym zwiększony został import tego mięsa.

 

Z kolei import mięsa z Brazylii przez Liban zmniejszył się o 76 procent, czyli do 27 627 sztuk, a zakup mięsa przez Egipt wzrósł o 15 procent, więc do 9457 sztuk. Jeżeli chodzi o Urugwaj to wyeksportował on w przeciągu pierwszych dziesięciu miesięcy bieżącego roku 305 054, czyli o 1 procent więcej niż w roku ubiegłym.

 

Niemniej jednak największym rynkiem zbytu był właśnie Liban, gdyż posiadał prawie 61 procent. Kolejnym była Turcja, bo aż 24 procent, a także Jordania – 5 procent oraz Syria – 4 procent.

 

Natomiast z Argentyny eksport zmalał o 52 procent do jedynych 891 sztuk. Bydło hodowlane było dostarczane przede wszystkim do Paragwaju, którego udział w handlu wynosi 66 procent, a także do Boliwii – 18 procent, Brazylii – 15 procent oraz Kolumbii – 1 procent.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!