| Autor: mikolaj

Embargo. Nielegalne produkty będą niszczone

Od 6 sierpnia br. produkty rolne, surowce i żywność objęta zakazem importu do Federacji Rosyjskiej, będą podlegały niszczeniu.

Embargo. Nielegalne produkty będą niszczone
Tak wynika z dekretu Prezydenta Federacji Rosyjskiej nr 391 z 29 lipca 2015 roku "O niektórych specjalnych środkach ekonomicznych, na mocy którego w celu zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej" produkty rolne, surowce i żywność objęta zakazem importu do Federacji Rosyjskiej, będą podlegały niszczeniu od 6 sierpnia 2015 roku.

Postanowienia w/w aktu nie obejmują produktów wwożonych przez osoby fizyczne do użytku własnego oraz towarów przewożonych przez terytorium Rosji do krajów trzecich, pod warunkiem oryginalności towarzyszących im dokumentów fitosanitarnych, ich zgodności z ładunkiem, a także posiadania przez państwowe instytucje kontrolne wystarczających podstaw by sądzić, że dostawa będzie zakończona w miejscu położonym poza granicami Federacji Rosyjskiej, zgodnie z warunkami objęcia towaru procedurą celną tranzytu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!