| Autor: redakcja1

Rosyjskie zboże za irański drób

Jak wynika z doniesień rosyjskich służb weterynaryjnych Rosselhoznadzor, Iran będzie dostarczał do Rosji drób w zamian za zboża – podaje FAMMU/FAPA.

Rosyjskie zboże za irański drób

Rosselhoznadzor zatwierdził już kilka irańskich zakładów do wysyłek produktów drobiowych i mleczarskich na rynek rosyjski, pozostaje jeszcze do podpisania protokół z dodatkowymi gwarancjami. Po wprowadzeniu w sierpniu 2014 r. zakazu na import wielu artykułów spożywczych z USA, UE, Kanady, Norwegii i Australii, Iran może stać się jednym z czołowych dostawców mięsa drobiu do Rosji, z wielkością wysyłek przynajmniej 120 tys. ton rocznie.

 

Szacunki wskazują jednak, że Rosja sprowadzi w 2015 r. nie więcej niż 200 tys. ton mięsa drobiu. Według rosyjskich ekspertów, Iran może być atrakcyjnym dostawcą drobiu z uwagi na konkurencyjne ceny i niskie koszty logistyczne, ze względu na bliskie położenie w odniesieniu do Rosji w porównaniu z obecnymi dostawcami z Ameryki Południowej.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!