| Autor: kkj6

Niemcy - Minister Rolnictwa przedstawia plan walki z dioksynami

Bezpieczeństwo i higiena jest najważniejsza. Dlatego też przedstawiono plan, który pomoże usunąć problem niemieckich farmerów, a tym samym ożywić branżę po tak ciężkim kryzysie.

Niemcy - Minister Rolnictwa przedstawia plan walki z dioksynami


Skażone dioksynami pasze przez 10 miesięcy trafiały do niemieckich hodowców. Z kolei Ci nieświadomi tego sprzedawali mięso i jaja klientom.


Zaledwie tylko niektórzy mieli szczęście, gdyż po przeprowadzeniu odpowiednich badań nie wykryto żadnych przeciwwskazań do handlu towarem.


Niemniej jednak plan, który ma zapobiec w przyszłości takim nieprawidłowościom, został spisany w dziesięciu punktach. Niemiecka Minister Rolnictwa przedstawiła go prasie, gdzie podkreślała, że odpowiedzialność za to co się stało muszą wziąć na siebie wszyscy, ale mimo to standard bezpieczeństwa żywności musi się polepszyć.


W związku z tym plan zakłada wzmożoną kontrolę państwa odnośnie składu pasz oraz wydawania specjalnych zezwoleń na ich produkcję.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!