| Autor: kkj6

Niemcy – Po raz kolejny poniżej kwoty mlecznej

Jak ukazują dane, w sezonie 2010/2011 Niemcy zmieścili się w wyznaczonym limicie kwoty mlecznej ze swoimi dostawami. Oznacza to, że po raz kolejny unikną wysokich kar.

Niemcy – Po raz kolejny poniżej kwoty mlecznej

Eksperci twierdzą, że według danych dotyczących niemieckiego rynku wychodzi na to, że w ubiegłym sezonie 2010/2011 po skorygowaniu dostaw o zawartość tłuszczu, korekta ich wielkości wyniosła 29,1 mln ton. Do niemieckich mleczarni trafiło więcej mleka o 2,4 procentach niż w poprzednim sezonie 2009/2010. Jednakże, obecna kwota przyznana Niemcom jest o 1 procent wyższa niż poprzednio.


Wychodzi na to, że prognozy analityków, które wygłosili w marcu tego roku się spełniły. Podejrzewali oni, że w trzecim miesiącu roku 2011 nie powinny wystąpić żadne większe wzrosty dostaw mleka do przetwórni.


Wykorzystana kwota mleczna jest porównywalna z sezonem od kwietnia 2010 do lutego bieżącego roku, czyli niezmiennie wynosi 99,3 procenta. Ostateczne dane Niemcy poznają dopiero pod koniec czerwca. Jednakże już teraz mogą zacząć się cieszyć, bo wszystko wskazuje na to, że udało im się zmieścić w wyznaczonym limicie.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!