| Autor: kkj6

Światowe uprawy niszczeją przez globalne ocieplenie

Niestety z powodu globalnego ocieplenia niszczeją uprawy rolne, co wykazali w swoim raporcie amerykańscy badacze.

Światowe uprawy niszczeją przez globalne ocieplenie

Niemniej jednak, według niektórych specjalistów, zjawisko globalnego ocieplenia może pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój rolnictwa. To z powodu dwutlenku węgla, który pobudza rośliny do wzrostu.


No cóż, z obserwacji jakie były prowadzone w ciągu ostatnich 30 lat wynika zupełnie co innego. Niestety, coraz wyższe temperatury skutecznie szkodzą takim roślinom jak przykładowo pszenica czy kukurydza, których to światowe uprawy zmniejszyły się o 3-5 procent i to z powodu globalnego ocieplenia.


Na wytwórczość soi czy ryżu zmiana temperatury nie wpłynęły znacząco, ale ze względu na ocieplający się klimat ceny żywności mogą wzrosnąć średnio o 6 procent, co od roku 1980 daje wynik 60 mld dolarów w stosunku rocznym.


Ostatnimi czasy kilka instytucji o międzynarodowym znaczeniu alarmowało o niebezpiecznie wysokich cenach żywności. Należy przypomnieć, że właśnie z powodu niezwykle wysokich cen wybuchły zamieszki na terenie kilku ubogich krajów.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!