Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Agencja na Inwestorskim Torze Przeszkód

W dniach 25-26 stycznia 2011 roku w Warszawie odbyła się XIII edycja ogólnopolskiej konferencji rynku inwestycji nieruchomościowych INWESTORSKI TOR PRZESZKÓD (ITP). Aktywnym uczestnikiem konferencji była Agencja Nieruchomości Rolnych.

Agencja na Inwestorskim Torze Przeszkód

Inwestorzy infrastrukturalni i deweloperzy, przedstawiciele rządu i samorządu, bankierzy i finansiści oraz przedsiębiorcy spotkali się, aby przedyskutować problemy rynku nieruchomości inwestycyjnych w Polsce. Konferencja została podzielona na panele tematyczne, podczas których zastanawiano się między innymi nad wpływem polskich metropolii na gospodarkę. Dyskutowano o tym, co zrobić, aby usprawnić proces inwestowania na rynku, jak również podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: czy Polska ma nadal atrakcyjne tereny inwestycyjne?

Ta ostatnia kwestia była omawiana podczas specjalnego panelu przez dr. Tomasza Nawrockiego, Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, Burmistrza Gminy Mszczonów oraz przedstawiciela Agencji Mienia Wojskowego. Prezes Agencji zaprezentował potencjał oferty inwestycyjnej ANR, podkreślając, że obecna oferta Agencji to ok. 4,5 tys. ha gruntów, wycenianych na prawie 1 mld zł. Przedstawił również wyniki sprzedaży nieruchomości inwestycyjnych ANR w 2010 roku (1400 ha za 250 mln zł) i z dużym optymizmem wypowiadał się o planach na bieżący rok. Zdaniem Prezesa Agencji inwestorzy będą zainteresowani nabywaniem gruntów od ANR ze względu na ich różnorodność, świetną lokalizację i uregulowany stan prawny. Dodał również, że obecna dobra kondycja polskiej gospodarki zachęca również zagranicznych kupców do lokowania pieniędzy w nadwiślańskich nieruchomościach.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w programie konferencji znalazło się wiele interesujących tematów, którymi żyją zarówno dysponenci terenów inwestycyjnych jak ich potencjalni nabywcy. W związku z rosnącym zainteresowaniem tą tematyką, organizatorzy zdecydowali się na dalsze poszerzanie tradycyjnej tematyki inwestycyjno-infrastrukturalnej o zagadnienia związane z rynkiem nieruchomości deweloperskich, komercyjnych i logistycznych.

Rzecznik Prasowy

Źródło: http://www.anr.gov.pl/
Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!