Ponad tysiąc wniosków na inwestycje w ochronę wód przed azotanami

1101 wniosków na łączną kwotę ponad 86 mln zł wpłynęło do ARiMR w zakończonym 28 stycznia naborze wniosków o wsparcie finansowe „Inwestycji mających na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” realizowane w ramach PROW 2014-2020.

Ponad tysiąc wniosków na inwestycje w ochronę wód przed azotanami
Liczba wniosków może się jeszcze zmienić, bo rolnicy mieli możliwość dostarczenia dokumentów do oddziałów regionalnych Agencji za pośrednictwem poczty. Najwięcej wniosków zostało złożonych w województwach: podlaskim - 228, wielkopolskim – 188, mazowieckim – 158 i warmińsko-mazurskim – 130.
 
Pomoc adresowana była do rolników prowadzących chów lub hodowlę zwierząt, którzy chcą  dostosować swoje gospodarstwa do wymagań dotyczących warunków przechowywania nawozów naturalnych oraz kiszonek, czy też doposażyć je w urządzenia do aplikowania nawozów naturalnych.
 
Wsparcie przyznawane jest w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycje i wynosi do: 60 proc. w przypadku młodego rolnika, 50 proc. dla   pozostałych rolników. Limit środków, jakie można otrzymać na jedno gospodarstwo to 100 tys. zł.  


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!