Kategorie
Zobacz również tu
-
2025-06-16
-
MRiRW w sprawie aplikacji suszowej
2025-06-16
Poznaj produkty
-
Zetor Proxima Plus
2016-02-25 -
Comprima - nowa generacja pras
2014-02-27 -
Silos typu MEX – łączenie poziome
2013-01-15 -
Głębosz- Staltech
2016-05-13 -
trak taśmowy,przewoźny
2014-02-21
Wnioski o pomoc na "Inwestycje produkcyjne w akwakulturę"
Zapraszamy przedsiębiorstwa z sektora akwakultury do składania wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach grupy operacji modernizacyjnych zwiększających wartość dodaną produktów rybactwa lub dywersyfikujących dochody przedsiębiorstw prowadzących działalność związaną z akwakulturą. Jest to pomoc objęta działaniem 2.3 "Inwestycje produkcyjne w akwakulturę" finansowanym z budżetu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Wnioski o takie wsparcie można składać do 8 czerwca 2017 r. w Oddziałach Regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce realizacji operacji. Na pomoc przeznaczono 50 milionów złotych.

a) w wyniku operacji powstaną 4 lub więcej nowych miejsc pracy – 35 pkt;
b) w wyniku operacji powstanie od 2 do 3 nowych miejsc pracy – 30 pkt;
c) w wyniku operacji powstanie 1 nowe miejsce pracy – 25 pkt;
d) w wyniku operacji 3 lub więcej miejsc pracy zostanie utrzymanych dzięki przeniesieniu ich do nowych form działalności – 20 pkt;
e) w wyniku operacji od 1 do 2 miejsc pracy zostanie utrzymanych dzięki przeniesieniu ich do nowych form działalności – 15 pkt.
Kolejność wniosku o dofinansowanie na liście ustala się od operacji, która uzyskała najwyższą liczbę punktów, do operacji, która uzyskała najniższą liczbę punktów. W przypadku operacji o tej samej liczbie punktów, o kolejności wniosku o dofinansowanie na liście decyduje kwota wnioskowanej pomocy, przy czym pierwszeństwo uzyskuje operacja z niższą kwotą wnioskowanej pomocy. W przypadku operacji o tej samej liczbie punktów i o tej samej wysokości kwoty wnioskowanej pomocy pierwszeństwo na liście uzyskuje wniosek o dofinansowanie, który został złożony jako pierwszy.
Warunkiem przyznania pomocy finansowej jest zawarcie z ARiMR umowy o dofinansowanie, natomiast Agencja dokonuje wypłaty pomocy na podstawie wniosku o płatność.
