Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
USA otwiera rynek na produkty wołowe z Unii Europejskiej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Stany Zjednoczone, po 15 latach zakazu sprowadzania wołowiny z Europy, otwierają swój rynek...

Stany Zjednoczone, po 15 latach zakazu sprowadzania wołowiny z Europy, otwierają swój rynek ponownie dla europejskich producentów i dystrybutorów – poinformował Bank BGŻ.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Według ekspertów, na decyzję Amerykanów wpłynęły wieloletnie zabiegi dyplomatyczne państw członkowskich i przedstawicieli Komisji Europejskiej. Władzom tym udało się przekonać Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, że unijna wołowina jest zdrowa, a bydło nie było wcześniej zarażone BSE - gąbczastym zwyrodnieniem mózgu.
 
Jak podkreślają analitycy, Stany Zjednoczone są jednym z największych rynków bydła i wołowiny na świecie. Z prognoz FAO wynika, że w 2014 roku konsumpcja wołowiny ukształtuje się na poziomie około 25 kg na osobę. Przy liczbie ludności sięgającej 317 mln osób w bieżącym roku oznacza to, że USA są perspektywicznym rynkiem zbytu dla unijnych producentów i eksporterów wołowiny.
 
Warto jednak przypomnieć, iż w bieżącym miesiącu władze greckie poinformowały o wykryciu dwóch przypadków BSE na terenie kraju. Podjęto natychmiast odpowiednie kroki zapobiegawcze. Chore bydło było sprowadzone 6 lat wcześniej z Holandii. Nie można zatem wykluczyć, iż sytuacja w Grecji wpłynie negatywnie na stosunki Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. Analitycy Banku BGŻ uważają jednak, iż zaistniała sytuacja w Grecji jest raczej incydentalna, a zagrożenie rozprzestrzeniania BSE – niewielkie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Zawirowania na rynku soi
 • Zawirowania na rynku soi

  Chiny podały informację o zamiarze nałożenia 25-proc. ceł na szereg amerykańskich produktów, w tym na soję. Gdyby zostały one wprowadzone, miałoby to bardzo duże przełożenie na światowy...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl