| Autor: kkj6

Australia – Rośnie produkcja mleka

W listopadzie 2010 roku, w Australii wytworzono blisko 960,4 mln litrów mleka, a to jest o 1,3 procenta więcej miesiąc wcześniej.

Australia – Rośnie produkcja mleka


W przodujący w tym kraju stanie pod kątem produkcji mleka – Victorii, w listopadzie zeszłego roku wyprodukowano o 2,6 procenta więcej mleka niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, czyli 642,1 mln litrów tego surowca.

Natomiast w Tasmanii zanotowano największy miesięczny wzrost produkcji, bo zwiększony o 5,6 procenta, czyli oscylującego w okolicach 89 mln litrów mleka.

Niemniej jednak w Queensland, które ostatnimi czasy zniszczyła powódź, w omawianym okresie zanotowano nieznaczny spadek produkcji, bo o 0,6 procenta czyli wytworzono tam 46,2 mln litrów. Jednakże ten stan nie należy do liderów w wytwórstwie, w związku z tym nie wpłynie zanadto na ogół produkcji, bo wytwarza on zaledwie blisko 6 procent krajowej wytwórczości.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!