| Autor: redakcja6

Chiny otwierają rynek na dostawy wołowiny

Według Agra-Europe, w ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie przedstawicieli Chin i Wielkiej Brytanii dotyczące otwarcia chińskiego rynku wołowiny i jagnięciny – zauważa Bank BGŻ.

Chiny otwierają rynek na dostawy wołowiny
Podczas spotkania rozpoczęto negocjacje dotyczące otwarcia rynku chińskiego mięsa wołowego i jagnięcego.
 
Porozumienie jest kolejnym etapem rozwoju stosunków mięsa czerwonego. Pierwszym było podpisanie w ubiegłym roku kontraktu na dostawy brytyjskiej wieprzowiny o wartości do 45 mln funtów.
 
Chiny stanowią obecnie najszybciej rozwijający się rynek wołowiny na świecie dający ogromne możliwości dla eksporterów. W ubiegłym roku głównymi dostawcami mięsa wołowego do Chin były: Australia, Urugwaj, Nowa Zelandia, Kanada i Argentyna.
 
Jak do tej pory Polska nie uczestniczyła w sprzedaży wołowiny do Chin. Specjaliści jednak zwracają uwagę, że jest to bardzo perspektywiczny rynek.
 
Według prognoz analityków Rabobanku, import wołowiny do Chin będzie rósł rocznie o 15-20% w ciągu najbliższych pięciu lat.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!