Partner serwisu Bydło i mleko
Kategorie
Zobacz również tu
-
Pistacjowy zawrót głowy
2025-04-29 -
Ceny skupu mleka w Polsce
2025-04-29 -
Ceny drobiu w Polsce (20.04.2025)
2025-04-29
Poznaj produkty
-
Przyczepa samozbierająca Rapide seria 1000
2014-04-24 -
Chlewnie
2015-04-17 -
Kombajn do ziemniaków Kwatro DEWULF
2020-10-07
Chiny – Znów wykryto melaninę w mleku
Policja zarekwirowała ponad 26 ton skażonego melaniną mleka w proszku w południowo-zachodniej części kraju u jednego z wytwórców lodów. W 2008 roku kilkoro dzieci zmarło w wyniku zatrucia tą substancją, a ponad 300 tysięcy trafiło do szpitali.

No cóż, mimo zaostrzeń związanych z bezpieczeństwem żywności od tamtego czasu, władze sanitarne tego kraju już nie raz zarekwirowały produkty mleczne zawierające melaninę, która powoduje choćby uszkodzenia nerek.
Według doniesień, ta partia skażonego mleka w proszku znajdowała się w posiadaniu wytwórcy lodów z miasta Chongqing.
Co ciekawe, otóż odkryto, że wolumen wielkości 26 ton już wcześniej zmienił przynajmniej dwukrotnie właściciela.
Podczas prowadzonego śledztwa zatrzymano już dyrektorów 3 firm produkcyjnych, do których trafiło mleko z melaniną.
Jak wykazują dane, w marcu tego roku blisko 20 procent zakładów zajmujących się przetwórstwem artykułów mlecznych zostanie zamkniętych z powodu wykrycia szeregu nieprawidłowości.
Niestety, tylko w kwietniu tego roku zmarło w Chinach troje dzieci, które skonsumowały skażone melaniną mleko.
