Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Francuski sektor bydła wsparty przez rząd

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak podaje FAMMU/FAPA, niedawno miało miejsce spotkanie francuskiego ministra rolnictwa Stephana...

Jak podaje FAMMU/FAPA, niedawno miało miejsce spotkanie francuskiego ministra rolnictwa Stephana Le Foll z prezesem krajowej federacji producentów bydła (FNB) Jeanem Pierre Fleury, podczas którego omawiano problemy krajowego sektora wołowiny.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rząd we Francji wspiera sektor bydła

W związku z trudną sytuacją francuskich producentów bydła, rząd zapowiedział opóźnienie, a nawet anulowanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla farmerów znajdujących się w najgorszym położeniu. Strona rządowa zdeklarowała, że pokryje niezapłacone składki sumą 3,5 mln euro.

Jednocześnie postanowiono, iż zostanie powołany fundusz pomocowy dla sektora, którego budżet zaplanowano na 2 mln euro. Działania te zostaną uzupełnione przez inne formy pomocy, w tym zwolnienia podatkowe od niezagospodarowanej ziemi.

Francuski minister rolnictwa zaapelował także do banków, aby w tych trudnych czasach dla farmerów, odłożyły w czasie lub podjęły renegocjacje spłat od zaciągniętych pożyczek. Poruszono również kwestię negocjacji między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).

Według ministra, rząd nie pozwoli, aby skutki negocjacji doprowadziły francuski sektor wołowiny do destabilizacji. Jak sam zanzaczył, wszystkie produkty tego sektora są obecnie sklasyfikowane, jako produkty wrażliwe oraz podkreślił, że Francja będzie przykładać wielką wagę do ewentualnych ustępstw.

Jak informuje FAMMU/FAPA, Le Foll zapowiedział również zwołanie w najbliższych tygodniach okrągłego stołu całej branży, min. w celu uzgodnienia wspólnej strategii eksportu, jak to miało miejsce wcześniej w sektorze trzody chlewnej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl