Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel żywcem wołowym i jego produktami

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Eksport żywca wołowego, mięsa oraz przetworów wołowych w pierwszych dziewięciu miesiącach...

Eksport żywca wołowego, mięsa oraz przetworów wołowych w pierwszych dziewięciu miesiącach 2017 r. był wyższy o 9% w porównaniu z rokiem poprzednim.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Było to efektem wzrostu eksportu mięsa schłodzonego o 5%, mięsa mrożonego o 35%, mięsa solonego i wędzonego prawie 4,5-krotnie oraz spadku wywozu bydła domowego i hodowlanego odpowiednio o 30% i 11% i przetworów wołowych o 2%. Polskiemu wywozowi sprzyja większe zapotrzebowanie na unijną wołowinę ze strony Hongkongu, Turcji, Izraela i Filipin. W 2017 roku uwarunkowania w globalnym handlu zagranicznym wołowiną są korzystniejsze niż przed rokiem.
 
Zgodnie z prognozami ekspertów FAO więcej sprowadzą: Chiny, Japonia, Wietnam, Indonezja, Korea Południowa, mniej Egipt, USA, Kanada i UE. Wśród liczących się globalnych eksporterów, USA, Indie, Argentyna, UE, Brazylia, Kanada, Meksyk i Ukraina zwiększą eksport, a wywóz z Australii, Nowej Zelandii, Paragwaju i Białorusi obniży się.
 
Dominującą pozycję w polskim eksporcie, podobnie jak przed rokiem, miało mięso wołowe świeże, schłodzone i mrożone, którego udział w strukturze ilościowej wywozu wynosił 92%.
 
Wysyłano je przede wszystkim do Włoch, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Izraela. Wśród czołowych nabywców tej wołowiny najwyższe ceny uzyskiwano w dostawach do Wielkiej Brytanii - 4,34 EUR/ kg i Izraela - 5,76 EUR/kg, a najniższe w wywozie do Niemiec - 2,90 EUR/kg i Holandii - 2,91 EUR/kg.
 
Import żywca wołowego, mięsa oraz przetworów wołowych w tym okresie został zmniejszony o 12% do 44,3 tys. ton.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl