| Autor: redakcja1

Chiny: 100 tys. sztuk bydła mlecznego w jednej farmie

W mieście Mudanjiang (północne Chiny) przy współudziale kapitału rosyjskiego ma powstać ogromne gospodarstwo, które ma liczyć 100 tys. sztuk bydła mlecznego, a więc to o 60 tys. sztuk więcej niż w aktualnie największym na świecie gospodarstwie, które także znajduje się w Chinach, w mieście Maanshan.

Chiny: 100 tys. sztuk bydła mlecznego w jednej farmie

Jak podaje FAMMU/FAPA, produkcja gospodarstwa ma zostać skierowana na rynek rosyjski. W związku z wprowadzeniem embarga na mleko i produkty mleczne pochodzące z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, Rosja postanowiła bowiem zasilić swój rynek produktami pochodzącymi z Chin.

 

Jak wynika z prognoz, tej wielkości gospodarstwo osiągnie wydajność 800 mln litrów mleka każdego roku, co pozwoliłoby na produkcję 100 tys. ton sera. Eksperci twierdzą, że taki stan rzeczy uniezależniłby Rosję od dostaw mleka z Europy, co z kolei może spowodować utratę rynku rosyjskiego.

 

Budowa farmy ma kosztować 1 mld CNY (161 mln USD), koszty pokryją rosyjscy i chińscy inwestorzy. Po zrealizowaniu ogromnej inwestycji Europa będzie zmuszona poszukać następnych rynków zbytu, co nie będzie łatwe w obliczu rosnącej i silnej konkurencji.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!