Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Kolejny spadek pogłowia krów mlecznych w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak podaje Bank BGŻ, w drugiej połowie 2013 roku spowolnieniu uległa dynamika redukcji...

Jak podaje Bank BGŻ, w drugiej połowie 2013 roku spowolnieniu uległa dynamika redukcji pogłowia krów mlecznych w Polsce.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w grudniu ubiegłego roku liczba krów była o prawie 2% niższa niż w analogicznym okresie 2012 roku i wyniosła 2299,1 tys. sztuk. Dla porównania, rok wcześniej tempo spadku wyniosło 4%, a w 2011 roku 3% w ujęciu rocznym.
 
W ubiegłym roku największe spadki liczebności krów notowano w gospodarstwach indywidualnych, gdzie zniżka sięgnęła 2,2% w skali roku do 2186,3 tys. sztuk.
 
W przypadku gospodarstw osób prawnych oraz w sektorze publicznym, pogłowie osiągnęło poziom wyższy niż w roku ubiegłym i wyniosło odpowiednio o 3,3% więcej i 2,9% więcej.
 
Z analiz ekspertów wynika zatem, że z produkcji rezygnują zwłaszcza mniejsze gospodarstwa. Natomiast duże, towarowe, nastawiają się na dalszy rozwój bydła.
 
Jak zauważa Bank BGŻ, w ostatnich latach obserwowany jest spadek udziału krów w strukturze bydła ogółem. W 2013 roku wyniósł on bowiem 41,1%, czyli o 1,4% mniej niż w 2012 roku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl