Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Polski handel zagraniczny wołowiną

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Polska wołowina jest konkurencyjna cenowo na rynku unijnym, co sprzyja większemu eksportowi...

Polska wołowina jest konkurencyjna cenowo na rynku unijnym, co sprzyja większemu eksportowi tego mięsa z Polski.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W okresie pierwszych siedmiu miesięcy 2017 r. z kraju wysłano 267 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych w ekwiwalencie tusz, czyli o 6% więcej niż w porównywalnym okresie 2016 r. Największy udział - 92% w strukturze asortymentowej eksportowanych produktów wołowych i cielęcych zajmowało mięso.
 
Szacuje się, że w całym 2017 r., ze względu na wzrost produkcji wołowiny, eksport produktów wołowych i cielęcych będzie o 4–5% wyższy niż w 2016 r. i ukształtuje się na poziomie 450–460 tys. ton. W 2018 r. trend zwyżkowy w eksporcie produktów wołowych i cielęcych z Polski prawdopodobnie zostanie utrzymany, jednak jego dynamika będzie mniejsza.
 
Import żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych do Polski jest nieznaczny. W okresie od stycznia do lipca 2017 r. sprowadzono 28 tys. ton produktów wołowych i cielęcych w przeliczeniu na ekwiwalent tusz, a więc o 9% mniej niż przed rokiem. Największy udział w przywozie miało mięso 56%, zwłaszcza świeże i schłodzone.
 
Spory udział w przywozie stanowił również żywiec wołowy i cielęcy - 40%, którego sprowadzono 83,5 tys. sztuk. Przywóz cieląt wyniósł 24,4 tys. sztuk, a przywóz bydła hodowlanego – 12,3 tys. sztuk. Prognozuje się, że zakup asortymentu wołowego i cielęcego w całym 2017 r. może być o 2% niższy niż w 2016 r. i wynieść 54 tys. ton. W 2018 r., w ocenie analityków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, import produktów wołowych i cielęcych, a zwłaszcza żywca może być większy niż w 2017 r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl