Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognozy produkcji wołowiny w Polsce i UE w 2014 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według prognoz, w pierwszej połowie 2014 roku produkcja żywca wołowego w Polsce ukształtuje...

Według prognoz, w pierwszej połowie 2014 roku produkcja żywca wołowego w Polsce ukształtuje się na poziomie zbliżonym do analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniesie około 330 tys. ton – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pogłowie bydła oraz produkcja wołowiny od kilku lat w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie. Sytuacja ta wynika głównie z faktu, że jest ona w dużej mierze jest związana z mlecznym kierunkiem chowu bydła.
 
Z kolei z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że w 2014 roku nastąpi zahamowanie spadkowego trendu produkcji mięsa wołowego i cielęcego w państwach członkowskich. Produkcja w 28 krajach Wspólnoty wyniesie najprawdopodobniej 7 mln 478 tys. ton, co oznacza, że będzie o 1% wyższa niż w 2013 roku.
 
Z kolei w 2015 roku prognozowany jest dalszy wzrost wytwórstwa tego gatunku mięsa o kolejne 1,2%.
 
FAMMU/FAPA przypomina, że w połowie ubiegłego roku przeciętna cena wołowiny na rynku globalnym znajdowała się poniżej poziomu odnotowanego w lipcu 2012 roku. Znaczący spadek cen miał miejsce głównie w Niemczech, ale także w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, Litwie oraz na Łotwie.
 
Spadek cen w tych państwach wywarł wpływ również na ceny żywca wołowego w Polsce. W roku ubiegłym średnia cena młodego bydła rzeźnego klasy R3 wyniosła 3,11 euro/kg i była o 6,8% niższa niż w 2012 roku, ale przewyższyła jednocześnie o 0,5% notowania z 2011 roku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl