| Autor: redakcja6

Rosja ogranicza import mięsa z kilku krajów Unii Europejskiej

Dnia 6 sierpnia 2014 roku władze weterynaryjne Rosji wprowadziły zakaz sprowadzania na teren kraju mięsa z niektórych państw Wspólnoty – zauważa FAMMU/FAPA.

Rosja ogranicza import mięsa z kilku krajów Unii Europejskiej

Zakaz importu wołowiny z Rumunii, Włoch, Grecji i Bułgarii

Restrykcje Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji objęły mięso wołowe z Rumunii oraz bydło zarodowe z kilku regionów Włoch, Grecji i Bułgarii.
 
Zakaz w przypadku Rumunii spowodowany jest wykryciem w tym kraju choroby szalonych krów (BSE) u bydła. Oprócz mięsa wołowego, od 6 sierpnia 2014 roku na teren Rosji nie można dostarczać z Rumunii także żywca oraz produktów wołowych.
 
Natomiast wstrzymanie dostaw bydła zarodowego z niektórych regionów Włoch, Grecji i Bułgarii spowodowany jest stwierdzeniem choroby niebieckiego języka u tych zwierząt. Zakaz wszedł w życie 7 sierpnia 2014 roku.

Zwiększenie dostaw wołowiny z Brazylii

Jak poinformowały rosyjskie służby weterynaryjne, zwiększone zostaną zakupy mięsa wołowego z Brazylii. Dostawy z tego państwa w dużej mierze mają zrekompensować embargo na mięso wołowe z krajów Unii Europejskiej, który obowiązuje od początku 2014 roku w związku z pojawieniem się w krajach Wspólnoty afrykańskiego pomoru świń.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!