Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Światowa produkcja mleka

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W pierwszym półroczu 2017 roku globalna produkcja mleka u czołowych eksporterów zmniejszyła...

W pierwszym półroczu 2017 roku globalna produkcja mleka u czołowych eksporterów zmniejszyła się o 0,25% w odniesieniu do okresu styczeń-czerwiec 2016 roku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wyraźna zwyżka produkcji mleka od początku 2017 roku notowana była jedynie w USA - o 1,4%. Korzystna pogoda w marcu i kwietniu br. pozwoliła zwiększyć dostawy mleka też w Nowej Zelandii, które wpłynęły na 2% wzrost dostaw mleka w pierwszym półroczu br.
 
Produkcja mleka w UE w drugim kwartale br. była minimalnie wyższa niż rok wcześniej. W zestawieniu z ograniczeniem dostaw w pierwszym kwartale br. produkcja mleka w pierwszym półroczu była o 0,6% niższa niż rok wcześniej.
 
Według ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas, wzrost produkcji mleka w Ameryce Południowej jest powolny, ale stabilny. W Brazylii pomimo ponownego zamieszania politycznego koszty produkcji zaczęły maleć, a produkcja i spożycie zaczęły się poprawiać. Argentyna także powinna zwiększyć produkcję mleka w drugiej połowie roku, gdyż region odradza się po kilkuletnich klęskach żywiołowych nawiedzających ten rejon.
 
Jak wynika z prognoz Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) globalna produkcja mleka płynnego w całym 2017 roku wzrośnie o 1,8% do 606,9 mln ton. Zakłada się zwyżkę produkcji mleka w większości krajów, największe w Brazylii - o 6,5%, Indiach – o 5,9%, Kanadzie – o 3,8%, Nowej Zelandii – o 3,2%, Meksyku – o 2%, Argentynie – o 2%, USA – o 1,8%. Za to spowolnienie produkcji ma dotyczyć Australii - o 2,7%, Ukrainy – o 1,7% i Chin - o 1,4%.
 
Wraz ze zwyżką dostaw mleka USDA przewiduje, że w 2017 roku produkcja artykułów mleczarskich w sumie zwiększy się o następne 1,4% do 39,42 mln ton. Przede wszystkim za sprawą dalszego wzrostu produkcji masła o 2,5%, PMP o 1,8% i serów o 1,3%, wspomaganego przez 1,7% zwyżkę światowej konsumpcji produktów mleczarskich.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl