| Autor: redakcja1

Rosja obniża cło na wołowinę z Urugwaju

Moskwa zawarła z Urugwajem porozumienie zmniejszające wysokość stawki celnej na wywóz wysokiej jakości mięsa wołowego wyeksportowanego z Urugwaju na rynek rosyjski - podaje FAMMU/FAPA.

Rosja obniża cło na wołowinę z Urugwaju

Do tej pory w wysyłce urugwajskiej wołowiny do Rosji obowiązywał 3 tys. kontyngent obarczony 15% stawką celną. Wysokość stawki celnej poza wolumenem wynosiła 50%. Teraz stawkę celną obniżono do 15%, likwidując tym samym kontyngent wywozowy. Według rosyjskich ekspertów, zmniejszenie stawki celnej nie oznacza automatycznie wzrostu dostaw urugwajskiej wołowiny do Rosji.
 
W I połowie 2015 r. wywóz tego gatunku mięsa z Urugwaju do Rosji zmalał dwukrotnie i to pomimo niższych cen. Spadek wysyłki wynikał głównie z dewaluacji rubla rosyjskiego.
 
Zwyżka eksportu możliwa jest tylko w przypadku zwiększonej produkcji wołowiny w Urugwaju oraz pojawienia się potrzeby relokacji części handlu. Do tego muszą jednak zachęcać sprzyjające ceny wysyłkowe, co w aktualnym trendzie spadku się wartości rubla rosyjskiego jest mało prawdopodobne.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!