| Autor:

USA - produkcja sera i dostawa mleka wzrosła, ale będzie mniej masła i OMP

W Stanach Zjednoczonych produkcja mleka rośnie nieprzerwanie od marca 2010 roku. Niemniej jednak skala zwyżki raczej jest niewysoka.


Po prawie ośmiu miesiącach był to wzrost o 1,3 procenta, co daje łącznie 58,85 mln ton, chociaż w lecie zauważono blisko 3 procentową zwyżkę.

 

Z kolei produkcja artykułów mleczarskich w USA jest dosyć zróżnicowana i zależna od pojedynczych segmentów. W związku z tym bardzo wyraźnie produkcja serów wzrastała od początku 2010 roku, a w czasie lata, gdzie zauważono jej dynamiczną zwyżkę, w okresie pierwszych ośmiu miesięcy tego roku jej wielkość było o prawie 3 procent wyższa w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku.

 

Natomiast jeśli chodzi o odtłuszczone mleko w proszku wytworzonego w sierpniu o 12 procent więcej w stosunku do roku poprzedniego. Jednakże wolumen OMP był niższy o blisko 2 procent po okresie ośmiu miesięcy bieżącego roku niż w roku ubiegłym. Z drugiej strony jednak w tym samym czasie spadła znacznie produkcja masła, gdyż o ponad 5 procent w stosunku do roku 2009. Tylko w sierpniu zanotowano minimalną zwyżkę w odniesieniu do poprzedniego roku.

 


 Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!