Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
USDA: Produkcja mięsa wołowego wzrośnie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak przewiduje amerykański departament rolnictwa w 2016 r. produkcja mięsa wołowego na...

Jak przewiduje amerykański departament rolnictwa w 2016 r. produkcja mięsa wołowego na świecie zwiększy się o 0,8% do 60,5 mln ton. Jednocześnie informuje, że w przyszłym roku wytwórczość wołowiny wzrośnie o kolejne 1,4% do 61,3 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja mięsa wołowego

Eksperci FAMMU/FAPA podają, że na wzrost ten złoży się zwiększona produkcja mięsa wołowego zarówno w Stanach Zjednoczonych jak również w krajach Ameryki Południowej. Produkcja wołowiny w Australii obniży się zaś o 18,5% w 2016 r. oraz o 2,9% w 2017 r. Farmerzy na Antypodach zwiększą działania zmierzające do zatrzymywania zwierząt płci żeńskiej w stadach oraz odbudowy pogłowia bydła.

 

W 2017 r. więcej wołowiny wyprodukuje Brazylia (wzrost o 2% do 9,5 mln ton) oraz Argentyna (wzrost o 3,8% do 2,7 mln ton). Wzrost produkcji w Brazylii będzie wynikiem kontynuacji ekspansji eksportu tego gatunku mięsa, wspieranego przez relatywnie słabą wartość reala brazylijskiego oraz zwiększony dostęp do takich rynków zbytu, jak Chiny, Arabia Saudyjska oraz Stany Zjednoczone. Niewielki skok wytwórczości mięsa wołowego w Argentynie będzie wynikał z kolei z przyjętych zmian polityki nowego rządu argentyńskiego, tj. m.in. ze zniesienia podatku eksportowego oraz kwot wywozowych. Zachęci to farmerów do odbudowy pogłowia bydła oraz zwiększenia wagi zwierząt. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Pogłowie bydła w grudniu 2017 r.
 • Pogłowie bydła w grudniu 2017 r.

  Jak wynika ze wstępnych danych GUS, pogłowie bydła w grudniu 2017 r. liczyło 6 035,5 tys. sztuk i było większe o 1,1% w odniesieniu do grudnia minionego roku. Wzrost liczebności stada bydła...
 • play IV Kongres Rolnictwa RP
 • IV Kongres Rolnictwa RP

  Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża...
 • Ubój na użytek własny − będą nowe zasady
 • Ubój na użytek własny − będą nowe zasady

  W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad uproszczeniem zasad dotyczących uboju na użytek własny.
 • Obowiązek spisu zwierząt gospodarskich
 • Obowiązek spisu zwierząt gospodarskich

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz i świń) musi dokonać co najmniej raz w roku, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia, spisu...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl