Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Copa-Cogeca na temat wołowiny

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 9 kwietnia 2014 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca odbyło się posiedzenie grupy roboczej...

W dniu 9 kwietnia 2014 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca odbyło się posiedzenie grupy roboczej „wołowina”. Głównymi tematami poruszonymi podczas zebrania były: przygotowanie posiedzenia grupy doradczej; najnowsze informacje nt. oznaczania pochodzenia mięsa owiec, kóz, wieprzowiny i drobiu; ramy polityki UE w zakresie klimatu i energii do roku 2030.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przewodniczący grupy roboczej na wstępie zebrania poprosił uczestników o przedstawienie danych rynkowych. Następnie Pani Camelia Gyorffy, koordynująca pracę grupy roboczej „wołowina” zapoznała uczestników posiedzenia z informacjami z Komisji na temat prognoz rynkowych łącznie z produkcją i konsumpcją na świecie.

Zdaniem delegacji francuskiej sytuacja na rynku europejskim i światowym nie jest łatwa z powodu wysokiego poziomu konkurencji a negocjacje z pośrednikami w tym supermarketami są bardzo trudne. Nowa reforma WPR nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów i z perspektywy francuskiej wielu rolników będzie musiało porzucić swoją produkcję. Należy zauważyć ponadto, że import mięsa na rynki europejskie wzrasta i będzie miał tendencje wzrostowe ze względu na umowy handlowe ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą. Należy jednak chronić naszą europejską produkcję i nie otwierać rynków europejskich na produkty, które nie spełniają warunków określonych przez unijne normy.

W związku z faktem, że sytuacja na rynku europejskim jest bardzo trudna i na najbliższe lata nie przewiduje się poprawy, należy znaleźć rozwiązania i dyskutować w szerszym gronie na temat promocji, ponieważ konsumenci nie mają świadomości, że zwierzęta hodowane na ubój są hodowane naturalnie a tego faktu nie umiemy wykorzystać, zaznaczył przedstawiciel delegacji francuskiej.

Wspólny projekt na rzecz produkcji mógłby być rozwiązaniem dla tej sytuacji, należy podjąć rozmowy i wywierać presję na Komisję w tej kwestii. Model produkcji powinien ulec zmianie w krajach członkowskich ponieważ import mięsa jest nieunikniony w związku z negocjacjami handlowymi z Kanadą i USA, podkreśliła ponownie delegacja francuska.

Następnie pani Francesca Bignami, koordynująca w Sekretariacie grupy robocze dotyczące wdrażania WPR przedstawiła najnowsze informacje na temat pakietu aktów delegowanych. Pierwszy pakiet tych aktów już został przyjęty w marcu, kolejny pakiet będzie przedstawiony jeszcze w kwietniu. Zakończenie aktów delegowanych i wykonawczych odbędzie się w tym samym czasie. W ramach konsultacji Copa-Cogeca przedstawiła swoje poprawki dotyczące miedzy innymi statusu młodego rolnika jak również produkcji i upraw na terenach ekologicznych. Zazielenianie staje się filarem i podstawą wszystkich płatności. Komisja będzie monitorowała zazielenianie i po roku wyda opinię na temat funkcjonowania tego narzędzia biorąc również pod uwagę możliwość spadku ilości gruntów przeznaczonych pod uprawy.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • 100 tys. zł. premii dla młodych rolników - do dziś można składać wnioski
 • 100 tys. zł. premii dla młodych rolników - do dziś można składać wnioski

  Tylko do 26 maja 2017 r. młodzi rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł. premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania. Nabór wniosków...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl