Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W negocjacjach UE-kraje Mercosur mięso wołowe może wrócić na stół

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak ostrzegła unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, Wspólnota może mieć spore...

Jak ostrzegła unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, Wspólnota może mieć spore trudności w zawarciu porozumienia o wolnym handlu z krajami Mercosur bez uruchomienia „jakiegoś” dostępu do swojego rynku dla produktów wrażliwych takich, jak wołowina.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dla przypomnienia FAMMU/FAPA podaje, że Wspólnota wykluczyła mięso wołowe oraz etanol z oferty negocjacyjnej przedstawionej w dniu 11 maja br. krajom Mercosur, zostawiając ewentualne kwestie powrotu tych produktów do negocjacji w późniejszym czasie. Niewątpliwie taka możliwość budzi sprzeciw producentów m.in. wołowiny w krajach UE, głównie w Irlandii. Trzeba podkreślić, że oferta krajów Mercosur w negocjacjach także nie zachwyciła Brukseli, gdyż wykluczyła ona takie produkty, jak oliwę z oliwek, whisky oraz produkty przetworzone, tj. czekoladę, herbatniki czy makarony. Ponadto na liście produktów przedstawionych przez te kraje nie było także wina, przetworów mleczarskich, czy też brzoskwiń w puszkach.

 

Malmström ma jednak nadzieję, że w toku dalszych negocjacji oferta krajów Mercosur będzie lepsza, natomiast Unia zadba o jak „najłagodniejsze podejście do wołowiny” ze swej strony. Dodatkowo Malmström zapewniła stronę irlandzką, że liberalizacja handlu przyniesie korzyści nie tylko całej Wspólnocie, ale również samej Irlandii, i to nie tylko sektorowi rolno-przetwórczemu (np. mleczarskiemu i napojów), ale także chemicznemu, farmaceutycznemu oraz branży produkującej sprzęt medyczny. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)

  W dniach od 2 do 8 kwietnia 2018 w stosunku do notowań sprzed tygodnia zaobserwowano spadek cen żywca wołowego i kurcząt brojlerów, a także stabilizację cen żywca wieprzowego oraz wzrost cen...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl