Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W negocjacjach UE-kraje Mercosur mięso wołowe może wrócić na stół

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak ostrzegła unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, Wspólnota może mieć spore...

Jak ostrzegła unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmström, Wspólnota może mieć spore trudności w zawarciu porozumienia o wolnym handlu z krajami Mercosur bez uruchomienia „jakiegoś” dostępu do swojego rynku dla produktów wrażliwych takich, jak wołowina.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dla przypomnienia FAMMU/FAPA podaje, że Wspólnota wykluczyła mięso wołowe oraz etanol z oferty negocjacyjnej przedstawionej w dniu 11 maja br. krajom Mercosur, zostawiając ewentualne kwestie powrotu tych produktów do negocjacji w późniejszym czasie. Niewątpliwie taka możliwość budzi sprzeciw producentów m.in. wołowiny w krajach UE, głównie w Irlandii. Trzeba podkreślić, że oferta krajów Mercosur w negocjacjach także nie zachwyciła Brukseli, gdyż wykluczyła ona takie produkty, jak oliwę z oliwek, whisky oraz produkty przetworzone, tj. czekoladę, herbatniki czy makarony. Ponadto na liście produktów przedstawionych przez te kraje nie było także wina, przetworów mleczarskich, czy też brzoskwiń w puszkach.

 

Malmström ma jednak nadzieję, że w toku dalszych negocjacji oferta krajów Mercosur będzie lepsza, natomiast Unia zadba o jak „najłagodniejsze podejście do wołowiny” ze swej strony. Dodatkowo Malmström zapewniła stronę irlandzką, że liberalizacja handlu przyniesie korzyści nie tylko całej Wspólnocie, ale również samej Irlandii, i to nie tylko sektorowi rolno-przetwórczemu (np. mleczarskiemu i napojów), ale także chemicznemu, farmaceutycznemu oraz branży produkującej sprzęt medyczny. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl