| Autor: redakcja1

Ceny zbytu drobiu

Ceny zbytu kurcząt patroszonych otrzymywane przez zakłady przemysłu drobiarskiego były w marcu 2018 r. o 3,2% mniejsze niż przed miesiącem, ale o 3,9% większe niż przed rokiem. Średnia cena zbytu indyków zmniejszyła się w skali miesiąca o 4,1% i o 7% niż w marcu 2017 roku.

Ceny zbytu drobiu
Udział producenta kurcząt rzeźnych w cenie zbytu tuszki w marcu 2018 r. był na poziomie 53,5%, a producenta indyków rzeźnych 55,2%. W pierwszym kwartale br. proporcje te wynosiły odpowiednio 52 i 59,5%.
 
Miesięczna cena detaliczna kurczęcia patroszonego w w okresie styczeń-luty 2018 r. była w granicy 7,14 zł/kg i była o 7,7% wyższa niż w porównywalnym czasie poprzedniego roku.
 
Dynamika zwyżki cen detalicznych drobiu była więc wysoka, biorąc pod uwagę relatywnie dużą podaż mięsa drobiowego na rynku. Wynikało to przede wszystkim z polityki prowadzonej przez handel detaliczny, który stara się wykorzystać wzrost dochodów konsumentów.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!