Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Cherkizowo planuje zwiększyć eksport drobiu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Największy producent mięsa i pasz w Rosji, tj. grupa Cherkizowo, chce w 2015 roku zwiększyć...

Największy producent mięsa i pasz w Rosji, tj. grupa Cherkizowo, chce w 2015 roku zwiększyć eksport drobiu o 10% w stosunku do 1-2% zwyżki w chwili obecnej, wykorzystując niski kurs rubla oraz obniżkę krajowej konsumpcji – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Eksport drobiu z Rosji

Pomimo nieznacznego wzrostu wartości krajowej waluty w obrębie ostatnich trzech miesięcy, kurs w dalszym ciągu pozostaje niski. Wartość rubla zmniejszyła gwałtownie w 2014 r. ze względu na spadek cen ropy oraz sankcje polityczne Zachodu w stosunku do Rosji po konflikcie z Ukrainą.

 

Analitycy z Cherkizowo przewidują, że spożycie mięsa ogółem w Rosji zmaleje z 71-72 kg w 2014 r. do 67-68 kg w 2015 r. z powodu recesji. Drób stanowi połowę ogółu konsumowanego mięsa przez Rosjan. Przy mniejszym spożyciu, ceny drobiu wyrażone w rublach obniżyły się od września/października 2014 r. o 15-20%.

Osłabienie rubla spowodowało jednak wzrost kosztów produkcji drobiu, przede wszystkim importowanych zbóż, dodatków paszowych i leków. Ze względu na spadek spożycia, szansą dla rozwoju firmy staje się zatem eksport. Docelowymi rynkami zbytu mają być kraje Bliskiego Wschodu i Afryki i Chiny.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Chów drobiu-utylizacja-produkcja energii
 • Chów drobiu-utylizacja-produkcja energii

  Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielem i założycielem Stowarzyszenia Polski Związek Hodowców Drobiu Łukaszem Pietrzakiem. Omawiany był plan inwestycyjny Stowarzyszenia...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl