Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Odchody drobiu jako paliwo?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 4 czerwca 2014 roku zostało opublikowane rozporządzenie Komisji Europejskiej zmieniające...

Dnia 4 czerwca 2014 roku zostało opublikowane rozporządzenie Komisji Europejskiej zmieniające wcześniejsze postanowienia w zakresie wykorzystania produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych, jako paliwa w obiektach energetycznego spalania – poinformowała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zgodnie z rozporządzeniem nr 592/2014 z dnia 3 czerwca 2014 roku, odchody drobiu będzie można wykorzystywać w gospodarstwach rolnych jako paliwo do spalania bez wcześniejszej obróbki.
 
Niemniej, aby móc przeprowadzać tę czynność, trzeba będzie spełnić odpowiednie wymogi w zakresie ochrony środowiska i zdrowia oraz udowodnić bark niepożądanych skutków spalania odchodów dla środowiska i zdrowia ludzkiego.
 
W przepisie znalazły się także warunki higieniczne, jakie muszą zostać spełnione przez obiekt energetycznego spalania wykorzystujący odchody drobiu jako paliwo. Według FAMMU/FAPA, nowe rozporządzenie wejdzie w życie 15 lipca 2014 roku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl