| Autor: redakcja6

Odchody drobiu jako paliwo?

Dnia 4 czerwca 2014 roku zostało opublikowane rozporządzenie Komisji Europejskiej zmieniające wcześniejsze postanowienia w zakresie wykorzystania produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych, jako paliwa w obiektach energetycznego spalania – poinformowała FAMMU/FAPA.

Odchody drobiu jako paliwo?
Zgodnie z rozporządzeniem nr 592/2014 z dnia 3 czerwca 2014 roku, odchody drobiu będzie można wykorzystywać w gospodarstwach rolnych jako paliwo do spalania bez wcześniejszej obróbki.
 
Niemniej, aby móc przeprowadzać tę czynność, trzeba będzie spełnić odpowiednie wymogi w zakresie ochrony środowiska i zdrowia oraz udowodnić bark niepożądanych skutków spalania odchodów dla środowiska i zdrowia ludzkiego.
 
W przepisie znalazły się także warunki higieniczne, jakie muszą zostać spełnione przez obiekt energetycznego spalania wykorzystujący odchody drobiu jako paliwo. Według FAMMU/FAPA, nowe rozporządzenie wejdzie w życie 15 lipca 2014 roku.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!