Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Perspektywy rozwoju sektora drobiowego w UE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W swojej najnowszej publikacji Agricultural Outlook 2014 FAO, OECD wskazują na korzystne...

W swojej najnowszej publikacji Agricultural Outlook 2014 FAO, OECD wskazują na korzystne perspektywy rozwoju sektora drobiu w Unii Europejskiej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak podaje Bank BGŻ czynnikiem, który napędzi rozwój tej branży będzie kontynuacja zwyżkowego trendu spożycia mięsa drobiowego. W związku z tym prognozuje się konsumpcję mięsa drobiowego na globalnym rynku wyższą o 27% w okresie dziesięciu lat, czyli do 2023 roku.

Te wzrostowe tendencje utrzymają się nie tylko na rynku unijnym, ale również na rynkach zewnętrznych. FAO szacuje, że w 2023 r. mieszkaniec UE będzie średnio spożywał 22,2 kg mięsa drobiowego w skali roku, a więc o 1,2 kg więcej niż w okresie 2011-2013.
 
Jak zauważa AgraEurope aby zaspokoić popyt na rynkach trzecich, unijna sprzedaż na rynkach pozaunijnych będzie się nadal rozwijać, przy czym dynamika wzrostu eksportu może minimalnie wyhamować do poziomu 3% średniorocznie.

Niemniej jednak pozycja UE, jako jednego z czołowych eksporterów, osłabnie. Na taką sytuację będzie miał największy wpływ umocnienie się waluty euro, a także rosnące koszty produkcji w UE, jak koszty energii, pracy, wyższe normy środowiskowe, itp.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl