Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Produkcja i handel drobiem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zakłady przemysłu drobiarskiego w październiku 2017 r. wytworzyły 236 tys. ton mięsa...

Zakłady przemysłu drobiarskiego w październiku 2017 r. wytworzyły 236 tys. ton mięsa drobiowego, czyli więcej o 4,9% niż przed miesiącem i o 8,8% niż przed rokiem.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W okresie dziesięciu miesięcy br. łącznie produkcja mięsa drobiowego w dużych zakładach przemysłowych była o 9,2% większa niż w tym samym okresie przedniego roku. Dynamika ta jest jednak niemal o połowę wolniejsza niż w 2016 r., kiedy wskaźnik wzrostu wyniósł prawie 17%. Jest to w dużym stopniu spowodowane wysoką podażą drobiu na rynku.
 
Następstwem wystąpienia w Polsce ognisk wirusa grypy ptaków w okresie od grudnia ubiegłego do kwietnia 2017 roku było spowolnienie przyrostu eksportu.
 
Sprzedaż zagraniczna w okresie dziewięciu miesięcy br. była o 10% - 74,6 tys. ton większa niż przed rokiem, podczas gdy w porównywalnym okresie 2016 r. dynamika zwyżki wynosiła blisko 25%. Spowolnienie to jest w dużym stopniu wynikiem obostrzeń importowych wprowadzonych przez wiele państw spoza UE, będących odbiorcami polskiego drobiu.
 
Aktualnie wiele z tych rynków stopniowo otwiera się ponownie, co stwarza korzystniejsze perspektywy na 2018 r. W okresie dziewięciu miesięcy br. wysyłka drobiu stanowiła 37% przemysłowej produkcji mięsa drobiowego, podczas gdy jeszcze w końcu pierwszego kwartału 42%. Skutkowało to spowolnieniem wzrostu produkcji. Przywóz mięsa drobiowego zwiększył się w tym samym okresie o 18,4%, tj. o 5,8 tys. ton w ujęciu do porównywalnego okresu 2016 r. Nadal stanowi to jednak niewielki odsetek krajowej konsumpcji.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • play Rynek mięsa drobiowego - raport 2018
 • Rynek mięsa drobiowego - raport 2018

  W Warszawie 12 czerwca 2018 r. BGŻ BNP Paribas wspólnie z Krajową Radą Drobiarstwa Izbą Gospodarczą przedstawił najnowszy raport na temat aktualnej sytuacji branży drobiarskiej. Co czeka polską...
 • Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie
 • Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie

  Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które...
 • Handel UE drobiem z krajami trzecimi
 • Handel UE drobiem z krajami trzecimi

  Unia Europejska jest eksporterem netto produktów drobiowych.
 • Produkcja drobiu w Polsce, w UE i na świecie
 • Produkcja drobiu w Polsce, w UE i na świecie

  Występujące w 2017 r. ograniczenia w eksporcie drobiu na część rynków pozaunijnych, wprowadzone przez importerów zagranicznych z uwagi na występowania na terenie Polski grypy ptaków...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl