Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wzrośnie produkcja drobiu w Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) przewiduje, że w 2016 r. rosyjska produkcja mięsa...

Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) przewiduje, że w 2016 r. rosyjska produkcja mięsa kurcząt brojlerów zwiększy się o 2,8% w obrębie roku do 3,65 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja drobiu w Rosji

Jak podaje FAMMU/FAPA, producentom będą sprzyjały stabilne ceny pasz oraz spadek importu, wynikający z restrykcyjnej polityki handlowej Rosji i korzystnego kursu wymiany walut. Ceny pasz w Rosji aktualnie są niskie z uwagi na nałożenie przez rząd ceł wywozowych na pszenicę. Mięso drobiu jest preferowane przez konsumentów rosyjskich za sprawą konkurencyjnych cen.

 

W 2016 r. spożycie mięsa kurcząt będzie o 0,8% mniejsze niż w 2015 r. i wyniesie 3,7 mln ton. Spowolnienie gospodarcze w Rosji w przyszłym roku prawdopodobnie zatrzyma się, co przyczyni się do wzrostu konsumpcji innych gatunków mięsa, w tym szczególnie wieprzowiny.

 

Lokalne produkty zastępują coraz częściej importowane na rynku rosyjskim. Amerykanie skorygowali w dół tegoroczne szacunki dostaw mięsa kurcząt do Rosji o 100 tys. ton do 220 tys. ton. W 2016 r. przywóz prawdopodobnie zmaleje o połowę do 100 tys. ton ze względu na rosyjskie embargo importowe oraz osłabienie wartości rubla. Zwiększenie się produkcji przyczyni się do wystąpienia ryzyka nadpodaży mięsa kurcząt na rynku rosyjskim. Pośród lokalnych producentów rośnie konkurencja, która skutkuje zniżką cen rynkowych drobiu.

 

Rosyjski rząd ogłosił udzielenie dalszego wsparcia dla krajowego sektora drobiarskiego, zarówno finansowego, jak też w zakresie poszukiwania nowych rynków zbytu. USDA przewiduje, że w 2016 r. wywóz mięsa kurcząt z Rosji wzrośnie o 29% do 45 tys. ton. Największymi odbiorcami pozostaną kraje Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, w szczególności Kazachstan. Zwiększyć się może także sprzedaż na Bliski Wschód i do Afryki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • NIK o stosowaniu antybiotyków w hodowli zwierząt (w woj. lubuskim)
 • NIK o stosowaniu antybiotyków w hodowli zwierząt (w woj. lubuskim)

  Wyniki kontroli NIK wskazują, że w hodowlach zwierząt antybiotyki są powszechnie używane. Stosowało je aż 70 proc. hodowców zwierząt z woj. lubuskiego objętych monitoringiem wody i pasz. W...
 • Krajowe spożycie drobiu
 • Krajowe spożycie drobiu

  Bilansowe spożycie mięsa drobiowego w Polsce w 2017 r. zostało ocenione na 30 kg na mieszkańca względem 29,2 kg na mieszkańca w 2016 r., co oznacza wzrost o 2,7%.
 • W 2017 r. eksport mięsa drobiowego pobił kolejny rekord
 • W 2017 r. eksport mięsa drobiowego pobił kolejny rekord

  Jak wynika z danych MF (za MRiRW) w 2017 r. z Polski wysłano ponad 1,12 mln t nieprzetworzonego mięsa i podrobów drobiowych (CN 0207) wartych 8,30 mld PLN. Oznacza to wzrost odpowiednio o 9,4 i 7,1%...
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych

  - W skali kraju ubiegły rok był dobry dla polskiego rolnictwa – tak podsumował wyniki produkcyjne naszego rolnictwa sekretarz stanu Jacek Bogucki.
 • Perspektywy dla światowego rynku drobiu
 • Perspektywy dla światowego rynku drobiu

  Perspektywy dla światowego rynku drobiu na 2018 r. są obiecujące, w większości regionów (poza Chinami) wystąpi opłacalność produkcji. Niskie ceny pasz dla drobiu z 2017 r. utrzymają się...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl