Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wzrośnie produkcja drobiu w Rosji

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) przewiduje, że w 2016 r. rosyjska produkcja mięsa...

Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) przewiduje, że w 2016 r. rosyjska produkcja mięsa kurcząt brojlerów zwiększy się o 2,8% w obrębie roku do 3,65 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja drobiu w Rosji

Jak podaje FAMMU/FAPA, producentom będą sprzyjały stabilne ceny pasz oraz spadek importu, wynikający z restrykcyjnej polityki handlowej Rosji i korzystnego kursu wymiany walut. Ceny pasz w Rosji aktualnie są niskie z uwagi na nałożenie przez rząd ceł wywozowych na pszenicę. Mięso drobiu jest preferowane przez konsumentów rosyjskich za sprawą konkurencyjnych cen.

 

W 2016 r. spożycie mięsa kurcząt będzie o 0,8% mniejsze niż w 2015 r. i wyniesie 3,7 mln ton. Spowolnienie gospodarcze w Rosji w przyszłym roku prawdopodobnie zatrzyma się, co przyczyni się do wzrostu konsumpcji innych gatunków mięsa, w tym szczególnie wieprzowiny.

 

Lokalne produkty zastępują coraz częściej importowane na rynku rosyjskim. Amerykanie skorygowali w dół tegoroczne szacunki dostaw mięsa kurcząt do Rosji o 100 tys. ton do 220 tys. ton. W 2016 r. przywóz prawdopodobnie zmaleje o połowę do 100 tys. ton ze względu na rosyjskie embargo importowe oraz osłabienie wartości rubla. Zwiększenie się produkcji przyczyni się do wystąpienia ryzyka nadpodaży mięsa kurcząt na rynku rosyjskim. Pośród lokalnych producentów rośnie konkurencja, która skutkuje zniżką cen rynkowych drobiu.

 

Rosyjski rząd ogłosił udzielenie dalszego wsparcia dla krajowego sektora drobiarskiego, zarówno finansowego, jak też w zakresie poszukiwania nowych rynków zbytu. USDA przewiduje, że w 2016 r. wywóz mięsa kurcząt z Rosji wzrośnie o 29% do 45 tys. ton. Największymi odbiorcami pozostaną kraje Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, w szczególności Kazachstan. Zwiększyć się może także sprzedaż na Bliski Wschód i do Afryki.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Chów drobiu-utylizacja-produkcja energii
 • Chów drobiu-utylizacja-produkcja energii

  Minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielem i założycielem Stowarzyszenia Polski Związek Hodowców Drobiu Łukaszem Pietrzakiem. Omawiany był plan inwestycyjny Stowarzyszenia...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl