Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Coraz więcej drobiu w Rosji. Roczna produkcja powyżej 3,7 mln ton

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z sierpniowego raportu służb zagranicznych Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa...

Jak wynika z sierpniowego raportu służb zagranicznych Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA/FAS), w 2016 r. produkcja mięsa kurcząt w Rosji zwiększy się o 4,2% w ujęciu roku do 3,75 mln ton, a w 2017 r. wzrośnie już tylko o 0,5% do 3,77 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rynek drobiu w Rosji

Według FAMMU/FAPA, dynamika produkcji przemysłowej osłabnie po dwóch dekadach sukcesywnej zwyżki, co jest wynikiem nasycenia rynku oraz zrównoważenia popytu i podaży. Zwiększające się koszty operacyjne i drogie kredyty zmniejszają marże producenckie i zmuszają ich do poszukiwania nowych rynków zbytu.
 
W 2016 r. wywóz mięsa kurcząt z Rosji wzrośnie prawie dwukrotnie do 140 tys. ton, a w 2017 r. tempo jego zmaleje do 14%. Wartość wysyłki wyrażona w dolarach zwiększy się prawdopodobnie w niższym stopniu niż kontyngent ze względu na silną konkurencję na rynkach bliskowschodnich i azjatyckich.
 
W 2017 r. w rosyjskim sektorze drobiarskim będzie nasilała się konkurencja, poziom wytwarzania wzrośnie, a dwadzieścia największych zakładów produkcyjnych, które będą miały coraz większy udział w rynku. Mniejsze gospodarstwa będą opuszczały branżę z powodu problemów finansowych. W 2016 r. Oczekiwane są rekordowe zbiory pszenicy w Rosji, co będzie sprzyjało przede wszystkim zintegrowanym gospodarstwom, produkującym także pasze.
 
Zdaniem lokalnych władz, jeżeli rosyjski wywóz drobiu nie będzie dynamicznie rozwijał się, trzeba będzie rozważyć wprowadzenie polityki ograniczenia krajowej produkcji. Ma to zapobiec nadpodaży i obniżeniu się cen na rosyjskim rynku drobiu. Oficjalne rosyjskie dane wskazują, że w pierwszym półroczu br. produkcja drobiu zwiększyła się o 4,9% względem tego samego okresu 2015 r. do 1,9 mln ton.
 
Tym samym eksport pozostaje na poziomie z roku zeszłorocznego, kiedy było to 45 tys. ton. Niektóre zakłady produkcyjne podnoszą poziom wysyłki, w tym głównie Cherkizowo, który w sierpniu br. skierował pierwsze partie mięsa kurcząt do Egiptu i Tanzanii.
 
Niemniej jednak, Rosja nie zrobiła jeszcze dużego postępu w obrębie zwyżki eksportu na duże rynki zbytu. Prowadzone są rozmowy z Chinami, ostatnio też zatwierdzono dostawy na Bliski Wschód, jednak w trakcie najbliższych 10-15 lat eksport nie zwiększy się znacząco. Poza tym rozwój wywozu drobiu z Rosji jest niepewny ze względu na sytuację geopolityczną oraz brak doświadczenia rosyjskich firm w obrębie promocji swoich produktów na rynkach zagranicznych.
 
Z uwagi na przedłużenie embarga importowego wobec dostawców zachodnich, rosyjski import mięsa kurcząt obniży się w tym roku o 12% do 220 tys. ton, a w 2017 r. nie ulegnie większej zmianie. Krajowe spożycie mięsa kurcząt wzrośnie w 2016 r. o 2,3% do 3,97 mln ton, a w 2017 r. już tylko o 0,5% do niespełna 4 mln ton. Mięso kurcząt będzie musiało konkurować na rosyjskim rynku coraz bardziej z taniejącą wieprzowiną i rosnącą podażą mięsa z indyków.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • NIK o stosowaniu antybiotyków w hodowli zwierząt (w woj. lubuskim)
 • NIK o stosowaniu antybiotyków w hodowli zwierząt (w woj. lubuskim)

  Wyniki kontroli NIK wskazują, że w hodowlach zwierząt antybiotyki są powszechnie używane. Stosowało je aż 70 proc. hodowców zwierząt z woj. lubuskiego objętych monitoringiem wody i pasz. W...
 • Krajowe spożycie drobiu
 • Krajowe spożycie drobiu

  Bilansowe spożycie mięsa drobiowego w Polsce w 2017 r. zostało ocenione na 30 kg na mieszkańca względem 29,2 kg na mieszkańca w 2016 r., co oznacza wzrost o 2,7%.
 • W 2017 r. eksport mięsa drobiowego pobił kolejny rekord
 • W 2017 r. eksport mięsa drobiowego pobił kolejny rekord

  Jak wynika z danych MF (za MRiRW) w 2017 r. z Polski wysłano ponad 1,12 mln t nieprzetworzonego mięsa i podrobów drobiowych (CN 0207) wartych 8,30 mld PLN. Oznacza to wzrost odpowiednio o 9,4 i 7,1%...
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych

  - W skali kraju ubiegły rok był dobry dla polskiego rolnictwa – tak podsumował wyniki produkcyjne naszego rolnictwa sekretarz stanu Jacek Bogucki.
 • Perspektywy dla światowego rynku drobiu
 • Perspektywy dla światowego rynku drobiu

  Perspektywy dla światowego rynku drobiu na 2018 r. są obiecujące, w większości regionów (poza Chinami) wystąpi opłacalność produkcji. Niskie ceny pasz dla drobiu z 2017 r. utrzymają się...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl