| Autor:

Promowanie mięsa – zwiększy się spożycie gęsi?

Promocja wyrobów z gęsi to pierwsze działania „Funduszu promocji mięsa drobiowego”.


Już w przyszłym miesiącu powinny być widoczne efekty kampanii promocyjnej wyrobów z gęsi. Mają one na celu zwiększenie popytu na produkcję gęsich produktów. Ten rodzaj działań jest niezbędny, gdyż z powodu załamania się popytu na rynku niemieckim branża zajmująca się hodowlą gęsi przechodzi kryzys. Poza tym promowane mają być także produkty z kurczaków oraz indyków, co powinno pomóc temu segmentowi się rozwinąć.

 

Według ekspertów skuteczne promowanie branży drobiarskiej umożliwi roczny budżet o wysokości 6 mln złotych. Nad wykorzystaniem w jak najlepszy sposób środków finansowych przeznaczonych na promocję, a także nad najlepszymi jej formami pracują wybitni specjaliści z tej branży. W związku z tym, że odnotowuje się średnio 5-10 procentowy przyrost produkcji drobiu w stosunku rocznym należy promować drób w celu zwiększenia popytu na to mięso.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!