| Autor: redakcja1

Ukraina gotowa do eksportu jaj do UE

Jak wynika z danych ukraińskiego związku producentów drobiu, rodzime zakłady produkcyjne – Avangard i Ovostar mogą wysłać pierwsze partie produktów jajecznych do UE jeszcze w lipcu 2014 roku – informuje FAMMU/FAPA.

Ukraina gotowa do eksportu jaj do UE
Oba przedsiębiorstwa czekają na ostateczne zatwierdzenie dostaw. Unijne bezcłowe kontyngenty taryfowe na przywóz mięsa drobiowego, jaj, produktów jajecznych i albuminy pochodzących z Ukrainy zostały otwarte na mocy rozporządzeń wykonawczych Komisji (UE) nr 412/2014 oraz 413/2014 z dn. 23 kwietnia 2014 r.
 
W sektorze jaj drobiu ustalono kwotę w wadze netto w wysokości 3 tys. ton jaj w skorupkach oraz 1,5 tys. ton jaj, w ekwiwalencie jaj w skorupkach produktów jajecznych i albuminy jaj i mleka. Ukraina wysyła już na unijny rynek swój drób w ramach kwoty w ilości 20 tys. ton mrożonych tuszek drobiowych i 16 tys. ton innego mięsa drobiu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!