| Autor: redakcja1

Stany Zjednoczone szacują straty wynikające z chińskiego zakazu importu drobiu

Z dniem 8 stycznia 2015 roku chińskie władze wprowadziły embargo na import wszelkich produktów z drobiu i jaj z USA z uwagi na ostatnie przypadki wykrycia wysoko zjadliwej ptasiej grypy (H5N8 oraz H5N2) u drobiu przydomowego i dzikiego ptactwa na północno-zachodnim wybrzeżu kraju – podaje FAMMU/FAPA.

Stany Zjednoczone szacują straty wynikające z chińskiego zakazu importu drobiu

Zakaz został wdrożony mimo zapewnień Amerykanów, że wirus nie został wykryty w stadach przemysłowych drobiu. Chiny są największym rynkiem zbytu dla amerykańskiego mięsa kurcząt, indyków i kaczek, przede wszystkim tańszych elementów np. łapek czy lotek skrzydeł, które nie znajdują zbytu na rynku amerykańskim.
 
Wprowadzone embargo może kosztować USA miliony dolarów, a w przypadku braku alternatywnych odbiorców, spore ilości kurzych łapek i lotek będą musiały zostać zutylizowane. Od stycznia do listopada 2014 r. wartość dostaw drobiu z USA do Chin wyniosła 272 mln USD.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!